Skoda Fabia S 2000, Belçika’dan Beşinci Kez Zaferle Döndü!

By on 04 Temmuz 2014

Çek üretici Skoda, bu yıl 50. kez düzenlenen Belçika’daki Ypres Rallisi’nde arka arkaya beşinci kez birinciliği elde ederek zaferle döndü. Skoda, aynı zamanda bu ralliyi beş kez üst üste kazanan ilk üretici olarak rekora da imza attı.

Çek üretici Skoda, bu yıl 50. kez düzenlenen ve tamamen asfaltta koşulan Belçika’daki Ypres Rallisi’nde bir rekora imza attı. Bu yıl da ralliyi birincilikle tamamlayan Skoda, aynı zamanda bu yarışı 5 yıl üst üste kazanarak bir rekora da imza attı.

Bu yıl Skoda Belçika desteğiyle yarışan Freddy Loix, bu rallide finişe ilk sırada gelerek marka adına da rekoru kıran isim olurken, kariyerindeki 9. Ypres birinciliğine de imza attı. Bu da kendi adına bir rekor oldu. Yarışta iki rekora birden imza atan deneyimli rallici Loix “Hiç kimsenin daha önce yapamadığı bir şeyi başarmış olmak inanılmaz bir duygu” diye konuştu.

??????????????????Skoda Auto Almanya adına yarışan Sepp Wiegand/Frank Christian ikilisiyse, yarışta üçüncü sırayı elde ederken, FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nda (ERC) ikinci kez podyum gördü. Alman ikili, aynı zamanda bu başarılarıyla ERC’nin genel klasmanında da ikinci sıraya yükselmiş oldu. Bununla birlikte ilk 5 sıra içinde üç Skoda Fabia Super 2000’nin finiş görmesi de, bir başka dikkat çekici unsur olarak kayıtlara geçti.

Yarışların gelecek etabı ise 17-19 Temmuz tarihleri arasında Estonya’da yapılacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir