SKODA Citigo Mart Ayında Sınıfının Lideri Oldu!

By on 26 Nisan 2013

Skoda’nın A segmentinde yer alan ilk otomobili olan Citigo, mart ayında A sınıfının liderliğine oturdu. Türkiye’de 27 bin 390 TL’den başlayan fiyatlarla satılan Citigo, kompakt boyutlarına rağmen şaşırtıcı derecede geniş iç mekanı, 5 yıldızlı güvenliği, yakıt cimrisi motoru, pratik kullanım özellikleriyle sınıfının gözde modeli oldu.

Skoda’nın tüm dünyada yükselişe geçen A segmentindeki ilk aracı olan Citigo, Türkiye’de de beğeni toplayarak mart ayındaki satışlarıyla sınıfının liderliğine oturdu. 5 kapılı seçeneğiyle Türkiye pazarında satılan Citigo, üstün güvenlik özellikleri, yakıt cimrisi motoru, küçük dış boyutuna karşın geniş olan iç mekanı, kullanım kolaylığı ve 27 bin 390 TL’den başlayan tanıtım fiyatlarıyla şimdiden sınıfına hareket getirmeyi başardı.

Yeni Skoda logosunu taşıyan ilk model olan, çekici ve şirin tasarımıyla dikkat çeken Citigo, mart ayında 49 adetlik satışa ulaştı. Citigo’nun, yılın başından bu yana satışları da 77 adet oldu. Geniş ön camı sayesinde mükemmel bir görüş imkanı sunan Citigo, yine geniş arka camı sayesinde sürücüsüne özellikle park manevralarında büyük kolaylık sağlıyor.

3.56 m uzunluğu, 1.65 m genişliği ve 1.48 m yüksekliğiyle ideal şehir otomobili olan Citigo, 4 kişinin aynı anda konforlu ve rahat yolculuk yapmasına da olanak sağlıyor. Citigo’nun 234 litrelik bagaj hacmi, arka koltukların yatırılması ile birlikte 942 litreye kadar çıkabiliyor. Araçta pek çok pratik saklama gözü de bulunuyor.

Cimri motor ve otomatik keyfi

Türkiye’de 60 HP’lik 1.0 lt 3 silindirli benzinli motorla satılan Citigo,  otomatik vites seçeneğine de sahip. 5 ileri manuel şanzımanıyla 160 km/s maksimum hız yapabilen aracın yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 4.5 lt. Citigo, 5 ileri otomatik seçeneğindeyse 100 km’de ortalama 4.4 lt yakıt tüketiyor.

Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Citigo’da sürücü ve yolcu hava yastıklarının yanı sıra baş ve göğüs koruma özellikli ön yan hava yastıkları da tüm donanım seviyelerinde standart sunuluyor. Aynı şekilde ABS’li frenler ve patinaj önleyici ASR sistemi de, standart donanımları arasında. Otomatik vites seçeneğinde de Yokuş Kalkış Desteği (Hill Holder) ve Elektronik Denge Kontrolü (ESC) de standart.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir