Skoda, Cenevre’de SUV Konsepti VisionS’i Tanıttı

By on 01 Mart 2016

Skoda, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi markanın model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı VisionS konseptiyle üreteceği yeni SUV’unun ipuçlarını verdi. Çek marka, Skoda VisionS konseptiyle SUV’unun nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda önemli bilgiler vermiş oldu.

Cenevre’de Skoda standının yıldızı konumundaki VisionS konsepti, markanın yeni tasarım dilini, SUV sınıfıyla birleştirdi. 2.79 m dingil mesafesine, 4.70 metre uzunluğa, 1.91 m genişliğe ve 1.68 m yüksekliğe sahip olan Skoda VisionS, aynı zamanda Skoda’nın üç sıra ve 6 koltuklu ilk aracı olarak da dikkat çekiyor.

Dışarıdan şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip konsept, elektrik ve benzinli motorla birlikte toplam 225 HP güç üretebiliyor. 1.4 lt TSI benzinli motora ek olarak 2 adet elektrikli motorun bulunduğu konsept gücünü arka aksın ön bölümünde bulunan 12.4 kWh kapasiteye sahip lityum iyon üniteden alıyor. Ön ve arka aksa ayrı ayrı güç veren elektrikli motorlar böylece otomobile akıllı dört çeker özelliği kazandırarak eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatıyor. 0’dan 100 km/s hıza 7.4 saniyede çıkabilen VisionS’in azami hızı da 200 km/s. Hibrid teknolojisi sayesinde araç, 100 km’de 1.9 lt tüketirken, 50 km boyunca yalnızca elektrikli motorla yol alabiliyor.

Skoda’nın Cenevre Fuarı’ndaki standında Octavia RS 4×4, DSG şanzımanlı Octavia G-Tec ve Fabia Combi’nin ScoutLine versiyonu da yerini aldı. Sedan ve Combi olarak alınabilecek bu üst seviye Octavia, 184 HP’lik 2.0 TDI motor ve DSG şanzımana sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 7.6 saniyede tamamlarken, 228 km/s hız yapabiliyor. LPG’li Octavia G-TEC’in yanı sıra Fabia Combi ScoutLine da, standın diğer üyeleri oldu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir