SixStar Solutions ile Otomobilleriniz Koruma Altında!

By on 02 Mart 2016

Otomobillerin boya ve iç döşemelerinin ilk günkü gibi uzun yıllar canlı kalması için koruma ürünleri geliştiren SixStar Solutions, bu ürünleri kendisi üreterek araçlara uyguluyor. SixStar Solutions, ürünlerinin elektromanyetik film teknolojisi özelliği sayesinde de bu alanda çok iddialı. Steve McAree ve Özge McAree tarafından kurulan SixStar Solutions markasında boya koruma, araç içi koruma döşeme koruma ve cam filmi uygulamaları yer alıyor.

Boya koruma işlerine 7 yıl önce Avusturalya’da başladıklarını ifade eden Steve ve Özge McAree, en iyi hammadde Amerika’da olduğu için ürünlerinin hammaddelerinin oradan tedarik ettiklerini ifade ettiler. Avustralya’da bulunan laboratuvarlarının kontrolünde kendi ürünlerini geliştirip üretip ve sadece kendi teknik ekipleriyle uyguladıklarına dikkat çeken Steve ve Özge McAree, marka ve model fark etmeksizin her marka ve modelde aynı prosedürü uyguladıklarını ifade ettiler.

Otomobil teknolojileri her geçen gün gelişmeye devam etse de oto- mobil  doğaya  yenilmeye devam ediyor. Özellikle, kuş pisliği, ağaç reçinesi gibi kimyasal maddelerle güneşin UV ışınlarıyla asit yağmurları araç boyasına zarar verebiliyor. Üstüne bir de ufak tefek çizikler ve lokal lekeler eklenince aracın görünümü kadar ikinci el değer değeri de düşüyor. Bu fark, özellikle premium diye tabir ettiğimiz pahalı ve lüks araçlarda daha çok oluyor. Bu noktada aracın boyasının ve döşemelerinin daha uzun ömürlü olması için boya ve araç içi koruma sistemleri devreye giriyor. Teknolojisiyle, üretim özellikleriyle, kimyasal içeriğiyle ve uygulamasıyla boya ve araç içi koruma sistemlerinde oldukça iddialı olan SixStar Solutions markası, ürünlerini Amerika’da üretiyor ve Avustralya ile İstanbul’da kendi ekipleriyle uyguluyor.

FullSizeRenderUYGULAMA NASIL YAPILIYOR?

Uygulamada aracın korunması için solüsyon ve özel olarak geliştirilen elektro pozitif yıkama işlemi yapılıyor. Bu uygulama sayesinde aracın karoser boyasının üstündeki gözenekli boşluklar hızlı bir şekilde dolduruluyor ve yüzeyde oluşan film sertleşerek bir koruyucu kalkan görevi üstleniyor. Bu sayede korumaya alınan ve parlaklık kazanan boya, UV ışınlarından alkali maddelerden, asitlerden, solventten, alkol ve deterjan gibi maddelerden etkilenmiyor. Yeni araçlarda ömür boyu, 6 aydan eski olan araçlarda ise 5 yıllık garanti kapsamı söz konusu…

SixStar döşeme koruma ürünü, deri ve vinil üzerinde renksiz ve şeffaf bir koruyucu tabaka oluşturarak kirlerin yapışmasını ve nemin emilmesini önlüyor. SixStar Ultimate, flüorlu kopolimer teknolojisi sayesinde, yağ, su ve alkol gibi maddeleri geçirmiyor, lekelerin de önüne geçiyor. Ayrıca uygulama sonrasında yüzeylerin rengini, kokusunu ya da diğer özelliklerini etkilemeyen Ultimate iç koruma, havanın ve buharın da korunmuş yüzeylerden geçişine imkan tanıdığı için deri ve vinil malzemenin normal nefes alma özelliğini etkilemiyor. Uygulama sonrası 1-2 saat içerisinde dokunma kuruluğuna ulaşan bu ürün, 24 saat içerisinde maksimum koruma sağlar hale geliyor. Kumaşa da uygulanarak kalıcı olarak tutunan Ultimate araç içi koruma sistemi kolayca silinebiliyor. Ayrıca kumaşın renginin  solmasını ve bozulmasını da önleyen bu sistem özellikle araca inip binerken oluşan sürtünmeden kaynaklı aşınmaları da azaltarak kumaşın ömrünü uzatıyor.

5 AŞAMALI BOYA KORUMA TEKNİĞİ

Boya korumada 5 aşama var. İlk etapta araca dokunmadan araç yıkanıyor. Ardından boya restorasyonu yapılıyor ve çizikler gideriliyor. Gerekiyorsa aracın boyasına rötuş yapılıyor. SixStar tarafından geliştirilen temizleme ürünü ile boya tamamen temizleniyor. Boyada pasta veya koruyucu malzemeler varsa temizleniyor. Ardından boya koruma iki aşamada yapılıyor.

 

www.sixstarsolutions.com

Tel: 0212- 248 25 26

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir