Simin İlk Sınavını Başarıyla Geçti!

By on 01 Ekim 2012

2012 Türkiye Ralli Bayanlar ve Sınıf 5 Birinciliklerini sezon bitmeden garantileyen Simin Bıçakcıoğlu, ilk Kıtalararası Ralli Şampiyonası (IRC) sınavı olan Rally Sliven’i başarıyla geçti…

Geçtiğimiz hafta sonu Bulgaristan’da düzenlenen Kıtalararası Ralli Şampiyonası (IRC) 11. yarışı olan Rally Sliven’e katılan Pegasus Racing ekibi Simin Bıçakcıoğlu-Cenk Ceylan ikilisi, bu zorlu yarışı genel klasman 20.si ve sınıf 5 dördüncüsü olarak tamamladı…

28 Eylül Cuma günü Sliven Seyirci Özel Etabı ile başlayan ralli, Cumartesi günü 8 ve Pazar günü de 4 özel etabın geçilmesiyle son buldu. 7 Türk ekibin katıldığı organizasyonda, Pegasus Racing adına Sonax ve Pline Visual sponsorluğunda yarışan Bıçakcıoğlu, uzun süredir birlikte yarıştığı tecrübeli co-pilotu Afşin Baydar’ın işlerinin yoğunluğu sebebiyle yakın arkadaşı Cenk Ceylan ile start aldı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 43 ekibin katıldığı Rally Sliven, Simin Bıçakcıoğlu için ilk yurt dışı deneyimi oldu. 2012 Türkiye Ralli Bayanlar ve Sınıf 5 Birinciliklerini sezon bitmeden garantileyen 1989 doğumlu genç pilot, bu yarışı tamamlayarak büyük tecrübe kazanmış oldu.

“Sliven’deki İlgiyi Hiçbir Yerde Görmedim”

Simin yarıştan sonra “Sliven’de startta, serviste, etaplarda, finişte aklınıza gelebilecek her yerde gördüğüm ilgiyi bu zamana kadar hiçbir yarışta görmedim. Her an fotoğrafçılar, seyirciler, görevliler ve yarışçılar bizi bir an bile yanlız bırakmadılar. Bulgarlar bize inanılmaz misafirperver davrandılar ve her an bize yardımcı oldular. Etaplara ve servise girerken bütün yarışçılardan alkış aldık, sanırım bu centilmenliğin ve yaptığınız işe saygının en güzel kanıtı. Ülkemizde de herkesin birbirine bu şekilde davranmasını temenni ediyorum.

Bu yarışta emeği geçen tüm Pegasus Racing ekibine ve beni kırmayarak sağ koltuğuma oturma cesareti gösteren arkadaşım sevgili Cenk Ceylan’a, her an organizasyonda bir eksiklik olmasın diye gece gündüz koşturan sevgili Adil Küçüksarı’ya ve tabii bu başarıya elde etmemdeki en büyük nedenlerden biri olan ve her zaman olduğu gibi bana desteğini esirgemeyen ve yanımda olan aileme teşekkürü bir borç bilirim.” açıklamasını yaptı.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir