Sıcak Takip! Isuzu D-Max…

By on 19 Ocak 2014

Son yıllarda Türkiye’de adeta satış patlaması gösteren 4×4 pick-up sınıfı araçlar firmaların ardı ardına görücüye çıkardıkları ve otomobil konforunu aratmayan modelleriyle pazar paylarını hızla arttırmaya devam ediyorlar. Bizde bu ilgiyi tabiî ki es geçemezdik. Otomobil testlerinin biraz dışına çıkıp bu konforlu ve güçlü dünyaya giriş yapalım dedik ve bu segmentteki ilk konuğumuz ISUZU ailesinin yenilenmiş üyesi D-Max!

ısuzu testTASARIM

Yazının girişinde de belirttiğimiz üzere baştan aşağı olarak tamamen yeniden tasarlanan yeni Isuzu D-Max’i tasarlayan Ar-Ge ekibi halefinin aksine bu kamyoneti daha kaslı ve havalı bir yapıya kavuşturmuşlar. Kaslı çizgilerin hâkim olduğu D-Max, özellikle geriye doğru çekik duran ön farlar yapısıyla dikkat çekiyor. Bu far yapısını tamamlayan metalik ızgara bölümü ve üzerine konumlandırılmış olan büyükçe Isuzu logosu da D-Max’in ön tasarımına ayrı bir hava katmış! Dolayısıyla D-Max hafta içi iş ortağı rolüne bürünürken hafta sonları zorlu arazi şartlarında sizin en yakın dostunuz olabilir.

ısuzu testKONFOR VE İÇ MEKÂN

D-Max’in iç mekân ve konfor özellikleri konforlu bir otomobilden geri kalmamış! Test aracımızda yer alan deri döşeme, deri direksiyon simidi bu dediğimizi haklı çıkarıyor. Orta bölümde yer alan iklim kontrollü kliması, cd-mp3 çalar-radyo sistemi kullanımı gayet kolay ve oldukça şık bir görünüm olarak tasarlanmış… Bunun yanında Cruise control sistemi de konfor özelliklerinden diğeri. 4 çekerden 2 çeker sistemine kumanda butonuyla oldukça kolay bir şekilde geçebildiğimiz D-Max’i şehir içi ve arazi şartlarında kullanmak bize oldukça keyif verdi. Ayrıca bu sistemi 2004 yılında arazi vitesi yerine düğme ile geçişi sağlayan ilk markanın da D-Max olduğunu hatırlatmak isteriz!

ısuzu testPERFORMANS VE YAKIT EKONOMİSİ

Test aracımız Isuzu D-Max 2.5 litrelik turbo dizel motoru 400 Nm’lik bir tork oranı sunarak bu güçten 163 HP’lik bir güç elde ediyor. Bizde otomobili test ederken bu muhteşem tork oranını kullanırken yakından hissettiğimiz aracın şehir içi yakıt tüketimi de bizi oldukça şaşırttı. Bu güçlü pick-up şehir içinde bize 8,8 litrelik bir yakıt değeri sunarak ekonomiklikte de öncü olduğunu kanıtladı! Otomatik vites geçişlerini hissetmediğimiz D-Max, bize konforlu bir sürüş sundu.

ısuzu testGÜVENLİK

Sınıfına oranla üstün güvenlik önlemleriyle donatılan D-Max’te standart olarak sunulan güvenlik ekipmanları arasında ABS, EBD, ESP, BAS, ESC, TCS ve 6 hava yastığı, yandan gelebilecek darbelere karşı darbe emici çelik barlar standart olarak sunuluyor.

ısuzu testFİYAT

Test aracımız olan yeni Isuzu D-Max’in anahtar teslim satış fiyatı 77.150 TL’dir.

ısuzu testSONUÇ

Zorlu Pick-Up pazarında rakipleriyle dişe diş sınava giren yeni Isuzu D-Max, gerek performansı gerekse de yakıt ekonomisiyle bence bu kulvarın güçlü bir üyesi olmaya aday! Şehir içinde oldukça konforlu bir sürüş deneyimi yaşadığım D-Max’i hem otomobil hem de ticari araç olarak da rahatlıkla kullanabileceğinizi de belirtmek isterim… Bunu yaparken de aracın iki kabinlisini almanızı tavsiye ediyorum. Zira ailenizle daha konforlu yolculuklar yaşayabilirsiniz. Şimdiden bu güçlü Pick-Up’ı alacaklara bol keyifli kazasız sürüşler dilerim…

Otomobilinize binerken emniyet kemerinizi takmayın unutmayın ki sevdikleriniz üzülmesin!

 

YORUM FARKI
HAKAN ALKAN
twitter.com/alkanhkn

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir