SHELL MÜŞTERİLERİNİN AKILLI YOL ARKADAŞI TÜRKİYE’DE

By on 12 Mart 2012

Shell’in, iPhone ve Android işletim sistemine sahip cep telefonları için geliştirdiği ‘Shell Motorist’ adındaki yeni Shell sürücü uygulaması , Türkiye’de Shell müşterilerinin kullanımına sunuldu. Shell sürücü uygulaması ‘Shell Motorist’; en yakın Shell istasyonu, yakıt dolum ihtiyacı, doğru yakıt tercihi, yolculuk güzergâh planı, aracın vergi, bakım, onarım, muayene süreleri gibi konularda Shell müşterilerinin yolculuğunu kolaylaştıracak.

Teknolojik üstünlüğünü müşterileri için katma değere dönüştüren Shell, sürücülerin sürüş deneyimlerini daha keyifli ve kolay hale getirmek için tasarlanmış en yeni mobil uygulamasını Türkiye’de de hayata geçirdi. Shell uzmanlarının, Apple ve Android işletim sistemleri için geliştirdiği ‘Shell Motorist’ adındaki Shell sürücü uygulaması, sürücülerin yolculuklarını planlamalarını ve araçlarının bakım bilgilerini takip etmelerini kolaylaştırıyor.

Sürücüye “yol” gösteriyor

Shell sürücü uygulaması ‘Shell Motorist’ ile Shell müşterileri, yakıt dolum ihtiyacı ile doğru yakıt tercihi konularında bilgi edinebilecek ve en yakınlarında bulunan Shell istasyonunu kolayca bulma konusunda sıkıntı yaşamayacaklar. ’Shell Motorist’, konum belirleme yazılımı ile Shell istasyonlarını interaktif bir harita üzerinde gösteriyor. Sürücü, istediği özellikteki istasyonları bulmak için, seçenekleri yakıt türü, ATM, tuvalet gibi ayrıntılara göre filtreleyebiliyor.

Uygulama, sürücülerin varış noktalarına kadar izleyecekleri güzergâhı belirlemeleri için güzergah planlama yazılımı da içeriyor. Shell müşterileri, sadece Türkiye’nin değil, uygulamanın kullanıldığı diğer ülkelerin de istasyon bilgilerine ulaşma imkânına sahipler. Sürücüler, bu fonksiyon ile Türkiye, Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, İngiltere, Singapur, Hong Kong, Malezya, Kanada ve ABD dâhil olmak üzere 15 ülkede izleyecekleri güzergâhı görebiliyor.

Shell Club Smart Card avantajlarını takip etmek daha kolay

Ayrıca, uygulamayı kullanan Shell Club Smart Card sahipleri sistem üzerinden puanlarını kontrol edebilecek, kendilerine özel tekliflerden faydalanabilecekler. Sürücüler, uygulama ile üç farklı araç için vergi ödemesi, muayene, su seviyeleri ve lastik basıncı da dâhil olmak üzere genel araç bakım kontrollerinin yerine getirilmesine ilişkin uyarı alarmı kurabiliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir