Sen git dedin ben seni dinledim …

By on 10 Eylül 2018

Hangi sevdalı sevdasına bunca eziyeti mağrur görür! Hangi yasak saklandığı dağın eteklerinde ortaya çıkmak için can atar! Hangi insanoğlu gitmekle kalmanın bedelini içinde ki fırtına dışında ki sessizliğine devşirir! Aşk suç muydu günah mı! Elimi uzatsam tutar mıydı! Tutulan bir el ‘artık yoksun’ diyerek yok sayılır mıydı? Kalmak mı cesaret yoksa gitmek mi esaret!

Kal desen kalır mıyım, sanmıyorum! Git desen gidebilir miyim , bilmiyorum! Her acıya dayanmanın süresi 21 gün derler. Bugün 3.günün bilmem kaçıncı saatindeyim. 21’i görmek istiyor mu gözlerim, evet… 22.günde yeniden doğarım belki teninde. Deli misin divane misin, al kendini gel üzmem seni desede dilim, boyle kal “üzersin beni sende “diyor kelimelerim. Yerin dolar, yerim dolar. Yazık olan yaşanmadan rafa kalkanlar… Elim dolar ,elin dolar. Ah olan içinde kalanlar. Geçmişin bedelini geçmiş ödesin. Sen geleceğin KDV sini hesapla da bu aşkın faturasını öyle kes diyemedim!

Kimsenin kalbinin askısı olmak değil derdim, sahibi olabilecek iken askıda kalmak zordur sevgilim. Sen böyle istedin, ben sana söz tutacağım diye söz verdim. Sen istedin, ben çok da güzel gidiverdim. Şimdi bir şarkıda, hicaz makamının mısralarında anıyorum seni. Elim gitmiyor telefona. Olmasın diyorum bende artık kendimce. Gönlümün yangını da geçer 21 güne.. O değil de oluru varken olmaza çevirmek ne de güzel yakıştı sana! Bırak yaraların açık kalsın, tuz basmam adetim değil. Ama sen kanayan her hücreme tuzluğu boşalttın da gittin! Ben yine yıkandım da geldim… Tuzun esamesi okunmaz ilimlerinde. Çünkü ben yeniden doğmasını bilirim !

İnsanın inandıkları ve inanmadıkları vardır. Sen inandığım yoldan çevirdin beni. Hayat istediğini sunabilir önüme. Yoluma düşsen eğilip almam seni, nasılsa yine olmaza sokacak senin hallerin! Bir resmin var elimde. Sonrası sende .. Anı sevmem ben bünyemde… Ne varsa sende kalabilir! Sevişmelerimiz hayallerde, sohbetlerimiz sessizlikte.. Artık eve geldiğimi bir ben biliyorum. İyi geliyor bana da .. Dua etmeyi bırakmadım da seni dilemeyi bıraktım…Dilene dilene sevda yaşanmazdı. Ben dilenmeyi bıraktım ..

Ben kendimi sende bıraktım. Gittiğin her yerde olacak görmediğin gözlerim, sabah her uyandığında günaydın demeyecek sessizliğim, seninim sendeyim diye gönlüne sızmayacak gelgitlerim .. Ama sen her aynaya baktığında duymadığın sesimi işiteceksin. Kalbim dolar kalbin dolar ama nefsin yenik düşecek nefesin kesildiğinde .. İliklerine sızdım gecenin bilmem kaçıncı saatlerinde ! Arzulayamadığın arzuların getirecek seni bana. Üzgünüm sevgilim sen söz tutar mısın diye en başından dedin ! Bende sözünü tutmak için söz verdim kendime. Sen git dedin ben seni dinledim …

ÖZEN ACAR

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir