SEEKZ’de Türkiye Buluşması…

By on 27 Haziran 2012

2012 Güneydoğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası (SEEKZ)’nın Türkiye ayağı, 29 Haziran–01 Temmuz tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde düzenleniyor.

Aynı zamanda Türkiye Karting Şampiyonası ikinci ayağı olan organizasyonda, cuma günü serbest antrenmanlar, Cumartesi günü resmi antrenmanlar ve sıralama turları ve idari ve teknik kontroller yapılacak. Pazar günü ise yarışlar koşulacak. Organizasyon, pazar günü saat 17:20’de gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.

Türkiye Karting Şampiyonası’na dahil Mini kategori ile özel marka kupası Rotax Max Junior kategorisinde mücadele eden sporcular SEEKZ yönetmeliğinden farklı olarak Türkiye Karting Şampiyonası yönetmeliklerine göre yarışacaklar. Türkiye Karting Şampiyonası’na dâhil KF3 ile bir diğer özel marka kategorisi olan Rotax Max Senior’daki sürücüler ise yabancı katılımcılarla birlikte yarışacak olup, yarışta elde ettikleri dereceye göre kupa alacaklar.

Türk Sporcular, 2012 Türkiye Karting Şampiyonası puanlamasında ise yabancı sürücüler yer almaksızın oluşan klasmana göre puanları hanelerine yazdıracaklar.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir