SEAT’ın Gelecek Vizyonu, 20V20 İstanbul Autoshow’da

By on 21 Mayıs 2015

Kapılarını bugün açan ve 31 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek İstanbul Autoshow’da SEAT, markanın gelecekteki tasarım DNA’sının izlerini taşıyan konsept modeli 20V20’yi tanıtıyor. Başarılı model ailesi Leon’un iki yeni modeli; SEAT’ın ilk all-road aracı Leon

X-PERIENCE ve şimdiye kadar üretilmiş en güçlü SEAT olan Leon Cupra 280 fuarın ilgi çeken modelleri arasında yer alıyor.

Yeni modellerin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ekonominin lokomotifi konumunda olan otomotiv sektörünün her geçen yıl büyüdüğünü, Türk otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların hizmetleriyle uluslararası çapta söz sahibi olduğunu söyledi. Aclan Acar “Türkiye’deki kullanıcıların talepleri, küresel çapta daha fazla karşılık buluyor ve belirleyici oluyor. Artık markalar bu talepleri çok daha fazla dikkate alıyor. Bugün açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Istanbul Autoshow da sektörümüzün geldiği yerin en büyük göstergelerinden bir tanesi. Biz de Doğuş Otomotiv olarak, müşterilerimizle ve otomotiv tutkunlarıyla bir araya gelmemize olanak tanıyan, ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve başarılarımızı paylaşma fırsatı sunan bu fuarda yerimizi aldık” şeklinde konuştu.

SEAT yükselen değerimiz

Doğuş Otomotiv olarak İstanbul Autoshow’da 7 markayla yer aldıklarını belirten Aclan Acar, halen satışı gerçekleştirilen modellerin yanısıra, Türkiye’nin, hatta dünya kamuoyunun ilk kez İstanbul Autoshow’da göreceği modelleri de sergilediklerini belirtti.  Acar, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de satışına fuarla birlikte başladığımız Leon

X-PERIENCE ve Leon Cupra 280 bu modellerden ilk ikisi. Özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği ürün yenilikleri ve çalışmalarıyla tüm Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de başarılı bir ivme yakalayan SEAT, Doğuş Otomotiv’in ve Volkswagen grubun yükselen değerlerinden biri oldu. Yeni modeller, SEAT S.A. ile olan başarılı işbirliğimiz ve SEAT Türkiye ekibinin özverili çalışmalarıyla bu ivmenin artacağından kuşkum yok”.

Türkiye, SEAT dünyasının en önemli oyuncularından

Aclan Acar’dan sözü alan SEAT S.A. Dünya Başkanı Jürgen Stackmann, Türk ekonomisindeki istikrar ve otomotiv pazarındaki büyümenin, Türkiye’yi SEAT dünyasının önemli bir oyuncusu konumuna getirdiğini söyledi.

Doğuş Otomotiv’in de desteğiyle SEAT rekor kırıyor

Doğuş Otomotiv’le 15 yılı aşkın bir süredir sağlam ve güçlü bir işbirliği yürüttüklerini söyleyen Stackmann, “Güçlü ortağımız Doğuş Otomotiv sayesinde, son 5 sene içinde SEAT satışlarını Türkiye’de ikiye katladık. Geçen yıl 12 bin 700 adet toplam satış rakamıyla rekor kıran SEAT, yüzde 12’lik daralma yaşanan Türkiye binek otomobil pazarında satışlarını yüzde 15 oranında artırmayı başardı. Üstelik 2015 yılına da çok hızlı bir başlangıç yaptık. Yılın ilk dört ayında binek otomobil pazarı yüzde 49’luk bir artış gösterirken, SEAT yüzde 112’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Bu satış adetleri ile Türkiye, SEAT dünyasında en büyük sekizinci pazar durumuna geldi. Bir kez daha bu büyük başarıyı gerçekleştiren SEAT Türkiye ekibini kutlamak istiyorum” dedi. SEAT’ın, dünya genelindeki satışlarında elde ettiği büyüme oranlarında, 2014 yılında üst üste ikinci kez iki haneli rakamları yakalayarak önemli bir ivme kazandıklarını söyleyen Stackmann, 2015 yılının Ocak-Nisan ayları arasında da yüzde 9’luk bir büyüme elde ettiklerini ifade etti.

SEAT modelleri Leon’un izinden gidecek

Stackmann sözlerine şu şekilde devam etti, “Leon model ailemiz, SEAT tarihinde ilk kez Ibiza’nın satış rakamlarını geçti. Leon’un başarısındaki bu ürün formülünü tüm model yelpazemize uyguluyoruz. Bir anlamda markamızı LEONIZE ediyoruz. Leon’un bu başarılı model izinden tüm modellerimizin devam etmesi yönünde kararlar aldık ve odağımızı küçük otomobillerden kompakt otomobillere doğru kaydırdık.”

Türk kullanıcılar Leon’u seviyor

SEAT’ın başarılı model ailesi Leon’un iki yeni modelini fuarla birlikte Türk müşterilerle buluşturduklarını söyleyen Stackmann, “Leon X-PERIENCE ve Leon Cupra 280 ile Türk tüketicilerimize Leon ailesinin tüm modellerini sunmuş oluyoruz. Bu bizim için önemli, çünkü Leon model ailesi Türkiye pazarındaki en önemli oyuncumuz. Tüm SEAT satışları arasında yüzde 53’lük bir paya sahip olan Leon, en popüler modelimiz.” şeklinde bilgi verdi.

SEAT, SUV pazarında da iddialı olacak

Gelecek yıl pazara sunulacak SUV modelin, marka için önemli bir kilometre taşı niteliğindeki olduğunu söyleyen Stackmann, “Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de büyüyen bir pazar olan SUV segmentinde bu modelimizin başarılı olacağına eminim” dedi.

Fuarda sergilenen konsept model 20V20 ile ilgili olarak da bilgi veren Stackmann, “Bu konsept model, markamızın gelecek vizyonunu simgeliyor. 20V20 bu anlamda bize rehberlik eden bir yıldız ve önümüzdeki beş yıllık dönem içindeki araştırma-geliştirme çalışmalarımız için bir yol gösterici niteliğinde. SEAT olarak, müşterilerimize, yenilikçi tasarıma ve modern teknolojiye sahip modeller geliştirmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. Dört kapılı bir coupe aracın dinamik tasarımını, kompakt bir otomobilin şıklığıyla birleştiren 20V20, 20 inç jantları, full LED farları, iç tasarımındaki kusursuz detayları ve 5 kişinin çok rahat bir yolculuk yapmasına imkan veren kabin özelliği, sürücü destek ve güvenlik sistemleriyle tam bir kompakt SUV” şeklinde konuştu.

Stackmann, “Güçlü ortağımız Doğuş Otomotiv ile gerçekleştirdiğimiz başarılı işbirliği sayesinde SEAT’ın önümüzdeki yıllarda Türk otomotiv sektöründe parlayan bir yıldız olmaya devam edeceğine inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir