SEAT Leon Eurocup Yeni Şampiyonuna Kavuştu

By on 11 Kasım 2016

Niels Langeveld, SEAT Leon Eurocup Şampiyonu oldu. Sezon boyunca beş birincilik, üç Pol Pozisyonu ve bir üçüncülükle başarılı bir performans sergileyen Hollandalı pilot, mutlu sona ulaşan isim oldu.
Mikel Azcona (PCR Sport) ikinci yarışı kazandı ve uluslararası seride ikinci oldu.

SEAT Leon Eurocup’ın Barselona’daki Catalunya pistinde düzenlenen final yarışı sonunda, Baporo Motorsport’un Hollandalı pilotu Niels Langeveld, 2016 sezonunun şampiyonu oldu. Katalan pistinde Cumartesi günü yapılan ilk yarışta 12 binden fazla taraftarının önünde beşinci zaferini kesinleştiren Baporo Motorsport sürücüsü, varış çizgisini beşinci sırada geçti ve bu heyecanlı yarışın şampiyonu olduğunu kesinleştirdi.

1478870400_seat_leon_eurocup_final_002

Catalunya pistindeki ilk gün yarışına sekizinci sıradan başlayan Langeveld, en yakın rakibi Stian Paulsen’in ilk turda kaza yapmasıyla avantajlı konuma geçti. Paulsen’in denklemden çıkmasının ardından hayallerini gerçeğe dönüştürmek için varış bayrağına ulaşmaktan başka yapması gereken bir şey kalmayan Langeveld, bitiş çizgisine beşinci sırada ulaşırken, PCR Sport’tan Mikel Azcona haklı bir birincilik elde etti ve aynı zamanda 2016’nın ikinciliğini de garantilemiş oldu. İspanyol pilotun arkasından Fransız Julien Briché (JSB Competition) ve Portekizli Lourenço Beirao (PCR Sport) sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı aldılar.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir