Sanatsal bir Tasarım; Yeni Honda Accord…

By on 07 Şubat 2012

Uzun zamandır Honda Accord tutkunları tarafından dört gözle beklenen makyajlanmış Accord’u nihayet yollarımızda görmeye başladık. Honda Accord sevenler iyi bilir ki, bir Accord kullanıcısı başka bir otomobili kolay kolay kullanamaz veya kendini o otomobile ait hissedemez. Hal böyle olunca Honda Ar-Ge ekibi elini çabuk tutarak Accord’u makyajlamaya karar verdi ve bence de güzel yaptı…

Dış Tasarım
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yenilenen Accord’un kaslı yapısını vurgulayan geniş yapısından hiçbir şey kaybetmemiş. Otomobille yolda seyir halindeyken bakışların üzerinizde olduğuna bizzat şahit olduk! Accord’ta yenilenen ön ızgara ve tampona ek olarak bagaj kapağına eklenen kromaj çıta bizce araca ayrı bir hava katmış… Buna paralel olarak ise otomobilde gözümüze çarpan bir diğer güzel ayrıntı ise jantların yeni parlak tasarımları oldu.

Konfor
Bir önceki selefine oranla iç tasarımda fazla göze çarpan ayrıntılar olmasa da yenilenen Accord’un konforu her zamanki gibi üst seviyelerde. Cep telefonunu, müzik sistemini ve hız sabitleyiciyi rahatlıkla kontrol edebildiğiniz üç kollu ve şık deri direksiyon simidi sayesinde yolculuk esnasında gayet konforlu seyahat etme fırsatı yakaladık. Bununla birlikte ön konsoldaki mavi LED arkadan aydınlatmalı göstergeler özellikle gece sürüşlerimizde bize gayet şık geldi.

Güvenlik
Yenilenen Honda Accord Euro NCAP çarpışma testlerinde 5 yıldız alan bir otomobil… Otomobilde standart olarak sunulan güvenlik önlemleri ise, çift kademeli ön hava yastıkları, yan ve tam boy perde hava yastıkları, ABS, ESP, harekete duyarlı direksiyon sistemi (EPS), yenilenen Accord’un öne çıkan güvenlik sistemi.

Performans ve Yakıt Ekonomisi
Testini gerçekleştirdiğimiz Honda Accord 2.0 litrelik i-VTEC motoru 156 PS’lik bir üreterek performans beklentilerimizi karşıladı diyebiliriz. Euro 5 emisyonlarına uyumlu bu motor testimiz süresince şehir içinde ortalama 9,6 lt’lik yakıt değeri verdi. Bu değeri yakalamak bizim açımızdan hiçte kolay olmadı. Bunun sebebi ise kaputun altında yatan canavarı dizginleyerek sakin kullanmamızdan kaynaklandı. 5 ileri otomatik şanzımanı ile bize sürüş keyfi yaşatan yeni Accord, her zamanki gibi isminin hakkını verdi.

Fiyat
Test aracımızın anahtar teslim satış fiyatı 90.295 TL’dir.

Sonuç
Bu kadar olumlu sözden sonra sonucu sizde tahmin edeceksiniz diye umuyoruz. Honda Accord tutkunları bu kadar zamandır beklemelerinin sonucu olarak karşılarında makyajlanmış sanatsal sayılacak bir eserle karşılaştılar. İnanın bizde Honda Accord sevenler ailesinde olmaktan mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz. Otomobilin gerek yüksek seviyelerdeki konforu, tasarımı, yol tutuşu ve performansı ile ülkemizdeki Accord tutkunlarının yine baş tacı olacaktır. Şimdiden yenilenen Accord ile keyifli kazasız sürüşler dilerim.

YORUM FARKI
Hakan ALKAN

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir