Retro Tasarım ve Elektrik Gücüyle Buluştu: Munro 2.0 e-moped

By on 13 Ocak 2017

Elektrikli otomobillerle birlikte artık motosikletler de gün geçtikçe popülaritesini artırmaya başlıyor. Özellikle uzak doğu ülkelerinde halihazırda fazlasıyla popüler olan bu furyanın önümüzdeki iki yıl içerisinde de Avrupa ülkelerinde varlığını gözle görülür şekilde artacak. Bir zamanların en popüler motosikletlerinden olan moped modelleri de artık çok daha güncel bir maskeyle elektrikli motora geçiş sürecine dahil oluyor. Bu sürecin başını çeken firmalardan birisi de Çin merkezli üretici Munro Motors.

munromoped3

Standart motosiklet modellerine oranla çok daha hafif ve kompakt yapıda olan mopedler için belki de biçilmiş kaftan olan elektrik motor entegrasyonu, Munro 2.0 modeliyle kullanıcıları cezbetmeye hazırlanıyor. Organizasyon kapsamında basının karşısına çıkan marka yetkilileri modelle ilgili teknik detayları da paylaşmayı ihmal etmedi. Toplamda sadece 35 kilogramlık bir ağırlığa sahip olan elektrikli moped modelinde Bosch‘un geliştirdiği elektrik motoru görev yapıyor. Saatte maksimum 45 km sürate erişebilen motoruyla Munro 2.0’ı bisiklet yolunda da kullanmak mümkün.

munromoped5

Batarya yapısı da tasarımıyla paralel olarak kompakt ve taşınabilir olan Munro 2.0’da her biri yaklaşık 48 kilometre menzil değeri sunan iki adet bataryayı aynı anda kullanmak mümkün. Bu da Munro 2.0 ile tek seferde yaklaşık 96 kilometrelik bir menzile sahip olduğunuz anlamına geliyor. Günlük kullanım için olduğunu düşünürsek bu değerin fazlasıyla tatminkar olduğunu söyleyebiliriz. İleriki süreçte çeşitlenmesi beklenen ürün yelpazesiyle birlikte Munro 2.0’ın yaklaşık 1.700 dolarlık yurt dışı etiket fiyatına sahip olması bekleniyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir