Renault, ODD Gladyatör Gecesinde 5 Ayrı Dalda Ödüle Layık Görüldü

By on 08 Ocak 2015

Renault, ODD’nin düzenlediği Gladyatör Ödülleri organizasyonda Renault birçok “en”lere imza attı ve farklı kategorilerde 5 ayrı ödül aldı. “Yılın En Çok Satılan Otomobil Markası”, “Yılın En çok Satılan Otomobil Modeli”, “Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Kampanyası” kategorilerinde birincilik elde etti. Ayrıca Renault Twizy, basın mensuplarının oyları ile “Yılın En Başarılı Basın Lansmanı” seçildi.

Yilin+Sosyal+Sorumluluk+Projesi+odulu+UCOtomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Gladyatör Ödülleri’nin beşinci yılında Renault 5 ayrı dalda birincilik ödülü elde etti.

  1. kez binek otomobil lideri olan Renault “Yılın En Çok Satılan Otomobil Markası“ ödülünü alarak yine zirvede yerini aldı. “Yılın En Çok Satılan Otomobil Modeli” kategorisinde ise Renault Fluence ipi göğüsledi.

Gladyatör ödül töreninde merakla beklenen diğer bir ödül de “Yılın Basın Lansmanı” idi. Bu özel kategoride Renault Twizy, basın mensuplarının oyları ile yılın en iyi basın lansmanı seçildi. %100 elektrikli bir quadricycle olan Renault Twizy’nin basın lansmanı Haziran ayında Burgazada’da gerçekleştirilmişti. Sıradışı tasarımı ile sıfır CO2 salımlı çevreci Twizy, Burgazada’da büyük ilgi çekmişti.

ODD Gladyatör’ün çekişmeli geçen diğer bir kategorisi de en başarılı “Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması” oldu. Bu kategoride “Bırak R-Link Cevaplasın” projesi ile sürücülere sesli komut sistemi sayesinde telefon, e-mail gönderme gibi talimatlar verebiliyor.

“Yılın Sosyal Sorumluluk Kampanyası” ödülü de Sizin Fikriniz Sizin Projeniz yarışması ile Renault’nun oldu. Halk oylamasına açık olmayan bu kategoride değerlendirme Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Geçmiş Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü başkanlığındaki saygın akademisyenlerden ve iletişim sektörünün deneyimli isimlerinden oluşan jüri tarafından yapıldı.

Yilin+En+Cok+Satilan+Modeli+TY+SO

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir