Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: “Otomobilde Hayaller Gerçek Oldu”

By on 19 Kasım 2015
Gelecekte Yeni Sektörler, Gelecekte Teknoloji, Gelecekte İnsan Kıymetleri ve Gelecekte Markalaşma konularının masaya yatırıldığı Vizyoner’15 Sektörler Zirvesi, geleceğin ekonomisine ışık tutan sıra dışı değerlendirmeleriyle günün en önemli etkinlikleri arasında yer aldı.
Gelecekte Yeni Pazarlar
Zirvenin öğleden sonraki oturumlarının ilkinde masaya yatırılan Geleceğin Pazarları konulu oturum, sektörün önde gelen isimlerinden TAV Hava Limanları Holding CEO’su Dr. M. Sani Şener, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar tarafından ele alındı.
Otomobil Paylaşımı Geleceğin Yeni Pazarı
Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar değişen davranışlara ve buna yönelik değişen üretime dikkat çekti. Geleceğe Dönüş filmindeki akıl almaz ögelerin bugün sıradan olduğunu ifade eden Aybar, yeni pazarlara ilişkin görüşlerini şöyle aktardı: “Artık otomobiller birbiriyle konuşuyor. Akıllı üretimler, yapay zekalar otomotive kadar girmiş durumda. Elektrikli araçlar hayalken şimdi sürücüsüz araçlar test aşamasında bulunuyor. Diğer taraftan insan davranışları değişiyor. Yeni kuşak araç sahibi olmak değil, gerektiğinde kullanmak istiyor. Talepler değişiyor. Bunlara baktığımızda kazaları önlemek, insan yaşamını daha kolay hale getirmek ve daha çevreci yaklaşımlar geliştirmek geleceğin en önemli yaklaşımları arasında. Bu nedenle kartlı sistemle yürütülen araç paylaşım sistemleri, yeni enerji kaynakları, elektrikli araçlar için gereken alt yapı ihtiyaçlarını kolaylıkla geleceğin pazarları arasında sayabiliriz.” diye konuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir