Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar Adaylarla Buluştu!

By on 06 Temmuz 2015

Türkiye Otomotiv pazarının liderinden Renault Mais’in Genel Müdürü İbrahim Aybar, İTÜ Tanıtım ve Tercih Günleri’nde aday öğrencilerle buluştu. İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümü Mezunu, İbrahim Aybar, aday öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşide Teknik Üniversiteli olma macerasından bahsetti. Öğrencilere sevdiği işi yapmalarını tavsiye eden Aybar, iş yaşamında fark yaratmanın da buna bağlı olarak gerçekleşeceğini söyledi.

Kamu ve özel sektörde geçen çalışma hayatındaki deneyimlerini aktaran Aybar, iş yaşamında nasıl fark yaratılacağını ise şöyle anlattı:

ibrahim+aybar_1İnsanın verdiği kararlar hayatını oluşturuyor. Öncelikle sevdiğiniz, istediğiniz, kendinizi tamamen adayacağınız bir işin içinde olduğunuzdan emin olmalısınız. Siz isterseniz, eğer o mücadelenin içerisinde olmaktan zevk alırsanız o mücadele sizin başarılı olacağınız çok zevkli bir hayata dönüşüyor. Öncelikle ne yapıyorsanız yapın işinizi severek yapın. İstemediğiniz hiçbir şeyi yapmış olmak için yapmayın. Çünkü siz isteğinizle işin üzerine bir şeyler kattıkça fark ediliyorsunuz. Bizler iş hayatında her gün binlerce insanla bir arada oluyoruz. Her gün binlerce insanın iş yapış biçimini takip ediyoruz. Bu şekilde olan insanları çok kolay anlıyor ve onlara ileride,  çok daha kolay yükselme imkanı veriyoruz.  Ben iş hayatımda hem yönetici, hem de proje yöneticisi olarak bulunurken hep şuna dikkat ettim. Her şey aynı oranda aynı biçimde gitmemeli ve fark olmalı… Peki, ben bu farkı nasıl oluşturabilirim. Bu farkı oluşturmanın yolu iyi analizden geçiyor. Yaptığınız analizde orada farkın nereden kaynaklanacağını siz görebiliyorsunuz.  Tabii bunu düşünürken rasyonel, ekonomik, proaktif ve işin içine bir değer katacak biçimde farklı düşünmek lazım.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir