Renault, Kalite, İnovasyon ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kategorilerinde Ödül Kazanan İmalatçılarını Açıkladı!

By on 27 Haziran 2013

Renault’nun Operasyonlardan sorumlu Genel Müdürü Carlos Tavares ile RNPO (Renault-Nissan satın alma organizasyonu) CEO’su ve Satınalma Direktörü Christian Vandenhende, aralarında bir Türk firmasının da bulunduğu 12 imalatçıyı ödüllendirdiler.

Firmaların büyüklüklerinden, menşe ülkelerinden ve faaliyet alanlarından bağımsız olarak dağıtılan ödüller, 2012 verilerine göre Kalite, İnovasyon ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) alanlarında Renault’nun öncelikleri göz önüne alınarak sahiplerini buldu.

Carlos Tavares, “Performans ancak üreticiler ve tedarikçi firmalar arasındaki güven üzerine kurulu uzun soluklu bir ilişkinin meyvesi olarak elde edilir. Son yıllarda Renault, tedarikçi firmaları ile olan ilişki biçimini güçlendirmek suretiyle bu firmalarla gerçek anlamda ortaklıklar oluşturmuştur. Kalite, İnovasyon ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk bu ilişkinin üç temel direğidir ” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Christian Vandenhende, “Kalıcı ve sürdürülebilir iş ortaklıkları oluşturmak için üstün performans gösteren imalatçılarımızın bu ödüller yoluyla takdir edilmesi ve mükâfatlandırılması önem arz etmektedir ve bu üç ilkeye bağlılık işbirliklerimizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır” dedi.

Renault_Photogroupe 27Sekiz adet kalite ödülü

Renault Satın Alma Departmanı, Grubun iddialı kalite standartlarına ulaşmasına önemli bir katkı sağlıyor, çünkü yüksek kalite standartlarını korumanın en temel yolu tedarikçi firmalar ile yakın işbirliğinden geçmektedir.

Dağıtılan bu kalite ödülleri ile Renault’nun tedarikçi firmalarının doğru çözüm sunma, teslim sürelerine uyma ve kaliteli parça üretme kapasitelerinin Renault tarafından kabul gördüğü ve takdir edildiği hususu beyan ve tescil edilmektedir.

Kalite Kategorisinde Ödül Sahipleri;

-Faital (hoparlör)

-Sanden Corporation (kompresör)

-Axson France SAS (yalıtım ve sızdırmazlık malzemeleri)

-Gris Decoupage (bilyalı rulmanlar)

-Componente Auto S.A (viraj demirleri)

-Denso Manufacturing Argentina SA (klima sistemleri)

-Hanjoo Metal CO (jantlar)

 

BorgWarner Şirketi de geniş ürün yelpazesinde gözlenen dikkate değer kalite standartları nedeniyle özel ödüle layık görüldü (motor sistemleri, şanzıman parçaları, distribüsyon sistemi, motor sızdırmazlık contaları, hava besleme ve egzoz aksamları)

Bir adet inovasyon ödülü

Renault, teknolojik yenilikleri hem uygun fiyat hem de kullanım kolaylığı açısından geniş kitlelere yaymak amacıyla Ar-Ge ve inovasyonu 110 yıldan beri üretim stratejisinin temel unsuru olarak kabul ediyor.

Bu yılki İnovasyon Ödülü R-Link Teknolojisini geliştiren ATOS firmasına verildi. Bu teknoloji Renault’nun otomotiv sektöründe öncü konumunda kalarak Internet temelli hizmet çözümlerini tüketicinin beğenisine sunmasına olanak veriyor.

Üç adet kurumsal sosyal sorumluluk ödülü

Renault bu yıl ikinci kez bazı tedarikçilerine kurumsal sosyal sorumluluk ödülü verdi.

Ödül Kazananlar:

-Borda Viva, otoparklarda bekletilen yeni araçları doluya karşı koruyucu file üretimi için (anılan sivil toplum kuruluşu Brezilya’daki bu topluluk bünyesinde becerilerin gelişimini teşvik ediyor)

-The Dow Chemical Company (cam ve güvenlik yapıştırıcıları) sürdürülebilir geliştirme konusunda elde edilen sonuçlar için.

-Estaş (eksantrik mili) Türkiye Sivas’daki fabrikasında sosyal ve çevresel kriterlerle ilgili yaptığı çalışmalar için. (2012 Nisanındaki son denetimlerde A notu almıştır.)

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir