Rallide Büyük İşbirliği!

By on 21 Mart 2012

Türk motorsporları tarihinde Dünya Ralli Şampiyonası’nda ilk ve tek puan alan pilot Volkan Işık’ın kurucusu ve yöneticisi olduğu DELTA SPORT, Halim Ateş önderliğindeki TEAM 47 MOTORSPORTS ve Türk ralli tarihinin en önemli otomobillerine can veren Cem Acar’ın kurucusu olduğu PEGASUS RACING, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası için güçlerini birleştiriyor. Uzun süredir kan kaybeden motorsporlarına hayat katacak bu işbirliği, sportmenliğin en güzel örneklerinden birini vererek bu üç büyük takımı aynı çatı altında topluyor.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası, tarihinde ilk kez büyük bir işbirliğine sahne oluyor. Türk motorsporlarının uluslararası alanda en başarılı ralli pilotu ünvanını taşıyan Volkan Işık’ın kurucusu olduğu Delta Sport, Cem Acar’ın direktörlüğünü sürdürdüğü Pegasus Racing veHalim Ateş liderliğindeki Team 47 Motorsportstakımları, güçlerini birleştiriyor. Bu işbirliğiyle, Pegasus Racing, Delta Sport ve Team 47Motorsports, servis ve lojistik olarak birlikte hareket edecek. Pegasus Racing ve Team 47 Motorsportstakımında yarışacak araçlara garajının kapılarını açan Delta Sport, aynı zamanda Pegasus Racing takımının özel mekaniker ekibine de teknik gücünü kullandıracak.

Bu dev el sıkışma için, sporun ve sporseverlerin özlediği gerçek sportmenlik ruhuna dikkat çeken Pegasus Racing Direktörü Cem Acar, bu birlikteliği hayata geçirerek motorsporları camiasına örnek teşkil ettikleri için mutlu olduklarını söylüyor.

Volkan Işık Parkurlara Geri Döndü

Geçtiğimiz sene uzun bir aradan sonra Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı Hitit Rallisi’ndeki performansıyla elinin soğumadığını kanıtlayan Volkan Işık, bu yılki şampiyonada Team 47 Motorsportstakımında Skoda Fabia S2000 Evo3 ile start alacak. Işık, gerçekleşen bu birleşmenin örnek bir çalışma olduğunu söylüyor; “ Bu sayede rekabetin dışında “kardeşlik” örneği olarak tek çatı altında yarışacağız. Hem yarışmak hem de bu işbirliğinin içinde bulunmak moral veriyor” diyor.

Team 47 Motorsportsrenklerindekidiğer isim ise aynı zamanda Team 47 Motorsports kurucusu Halim Ateş olacak. Mini JCW S2000 ile yarışacak Ateş’in yanısıra, takım,N2 kategorisinde genç yetenek Sinan Saatçi’yide destekleyecek.

 Ağır Toplar Birarada

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pegasus Racing tarafından yürütülecek Skoda Fabia S2000 Evo3 ile start alacak diğer önemli isim ise üç kez Avrupa Ralli Şampiyonu olan Luca Rossetti olacak.Skoda Yüce Oto desteği ile hazırlanan Fabia S2000’leri kullanacak Luca Rossetti ve geçtiğimiz sezon yine aynı araçla Türkiye ikincisi olan Burak Çukurova’nın diğer takım arkadaşları ise Grande Punto S2000 ile yarışacak olan Fatih Kara ve Punto S1600 ile yarışacak Ünal Şenbahar olacak. Bu sezon ilk kez S1600 direksiyonuna geçen takımın genç ve kadın pilotu Simin Bıçakçıoğlu, PegasusRacing’in Türkiye Gençler ve Bayanlar şampiyonasındaki kozu olacak.

Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi ile görücüye çıkacak olan ve 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası için servis ve lojistik alanında işbirliği kararı alan ancak ayrı takım lisansları ile yarışacak takımlar ve pilotları şu şekilde olacak;

Pegasus Racing

•             Luca Rossetti / Skoda Fabia S2000 Evo 3

•             Burak Çukurova / Skoda Fabia S2000 Evo 3

•             Fatih Kara / Fiat Grande Punto S2000 Evo 4

•             Ünal Şenbahar / Fiat Punto S1600

•             Alkan Erden / Fiat Punto S1600

•             Simin Bıçakçıoğlu / Fiat Punto S1600

Team 47

•             Volkan Işık / Skoda Fabia S2000 Evo 3

•             Halim Ateş / Mini JCW S2000

•             Sinan Saatçi / N2 Fiat Palio 1600

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir