Proton 2013’e Üç Yeni Model İle Hazırlanıyor…

By on 21 Aralık 2012

Ulubaşlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ulu Motor-Proton Otomotiv global pazarlarda da Türkiye pazarında olduğu kadar büyüme gösteriyor. Proton Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Mehmet Babür, Türkiye’deki başarıyı global platforma taşımak ve global anlamda koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak amacında olduklarını belirterek yeni dönem planlarından bahsetti. ‘’Proton distribütörü olmayan, gelişmekte olan Türki Cumhuriyetler ve Afrika pazarları gibi merkezlerde yer almak üzere çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz. Bu atılımlarımızın ilk adımı olarak 2009 yılından itibaren Kuzey Irak’ta ilk global merkez olarak çalışmalarımıza başladık.’’

2012 yılı süresince Türkiye’deki toplam satışlarının 1000 adet civarında olacağını açıklayan Proton Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Mehmet Babür, yıl boyunca araçların başta İstanbul olmak üzere özellikle Bursa, Ankara, Konya, Kahramanmaraş’ta ilgi gördüğünü belirtti. Babür, Proton araçlarda satış, servis ve yedek parça hizmeti verdiklerini de sözlerine ekledi. 2013 yılı içerisinde 1500 adet civarında satış gerçekleştirmeyi hedefleyen Proton, yeni modellerin satışına 2013 yılı içerisinde başlayacak. Preve – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – C Segmenti Sedan Araç, Exora – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – C Segmenti MPV, Exora – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – Hafif Ticari Araç 2013 yılında Türkiye pazarına girecek.

Proton’un Olmazsa Olmaz 4 Vazgeçilmezi: Cesaret, Dinamizm, Seri ve Atak Yapısı…

Asaleti her ürettiği otomobil markasına yansıtması ile tanınan Proton 1982 yılında Malezya’da kuruldu. 2004 yılından bu yana Proton Türkiye distribitörlüğünü ise Ulubaşlar Holding bünyesindeki Ulu Motor yürütüyor. Aynı zamanda Ulu Motor AR- GE çalışmaları ile Proton’un geleceğini tasarlıyor.

Ulu Motor güvencesi, yaygın hizmet ağı ile ihtiyaç olan her koşulda müşterilerinin takdirini kazanmayı sürdürüyor. En kaliteli hizmet verme politikası, satış sonrası hizmetlerde de tatminkar rakamlara ulaşılmasını sağlıyor. Ulu Motor, Türkiye genelinde 38 adet servisiyle 7/24 yol yardımı hizmetinde bulunuyor. Avrupa pazarında Almanya, Romanya, Hollanda, Danimarka’da Proton kullanan müşterilerin ihtiyacı olan yedek parçalar da Türkiye üzerinden tedarik ediliyor.

Dünya Devi Lotus Mühendisliği Proton Araçlarının Konforu İle Buluşuyor…

Proton’un, 2003 yılında tüm hisselerini satın aldığı İngiliz Dünya Devi Lotus ile yolları 1996’da kesişti.  1952 yılında İngiltere’de Colin Chapman tarafından kurulan Lotus ile Proton arasında iş birliği başladı. Proton, efsanevi Lotus Mühendisliği ruhunu tüm ürünlerinde hissettirmeye devam ediyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir