Porsche Ailesine Yeni Üye: 2019 Porsche Panamera GTS

By on 16 Ekim 2018

“Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane” bilmecesinde olduğu gibi, Porsche Panamera ailesi de dallanıp budaklanmaya devam ediyor. Dört kapı sedan haliyle 2010 yılında başlayan macerasında ikinci jenerasyonuyla yollarda varlığını sürdüren popüler isim, bu süreçte bizim favorilerimizden olan Sport Turismo ve hibrit gibi seçeneklerle de zenginleştirildi.

porschepanameragts1

Sonradan dahil olmasına karşın tüketicilerin kısa sürede benimsediği aileye yeni yılla birlikte yeni bir üye daha dahil oluyor. 2019 Porsche Panamera GTS adıyla sesleneceğimiz versiyon, station wagon olarak da satın alınabilir olacak. Kendi içerisinde nerede konumlanacak? Sorusunu akıllarına getiren kullanıcılara, kesinlikle üst nokta cevabını vermekten mutluluk duyuyoruz.

porschepanameragts5

İlk olarak GTS versiyonuyla birlikte gelecek olan motorlara ve öne çıkan performans rakamlarına bakalım. Burada bizleri twin-turbo desteğiyle 460 PS güç ve 620 Nm tork üreten 4.0 litrelik V8 makine karşılıyor. Bu değerleri PDK şanzıman üzerinden dört tekerlekten çekiş sistemiyle yere aktaran modellerin 0’dan 100’e hızlanabilmesi için sadece 4,1 saniyeye ihtiyacı var.

porschepanameragts10

 

porschepanameragts8

Maksimum hız kısmında ise 292 km/s‘lik bir limitin varlığı da masada görünenler arasında. GTS logosu tahmin edilebileceği gibi sadece performansa yarayan bir parça değil. Aracı 10 milimetre daha aşağıda konumlandıran adaptif havalı süspansiyon sistemi, aktif süspansiyon yönetimi ve daha büyük fren disklerinin kullanıldığı frenler bu logonun altyapıdaki temsilcileri olacak.

porschepanameragts9

İşin tasarım ve donanım kısmına baktığımızda ise, Sport Design paketinden faydalanıldığını hemen görebiliyoruz. Bununla birlikte gövde, egzoz ve 20 inç’lik alaşım jantlar standartlar ile bu model arasındaki çizgiyi oluşturuyor. Kokpit bölümünde ise Alcantara koltuk-direksiyon ve renkli head-up display’in kullanıcı deneyimindeki ilk farkları oluşturması bekleniyor. Sipariş sürecinin de hemen devreye alındığı 2019 Porsche Panemra GTS ve Sport Turismo GTS’in, yaklaşık 138.000 euro gibi bir başlangıç fiyatı bulunuyor.

porschepanameragts2

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir