Porsche 911 Turbo Gemballa Avalanche İle Tüm Bildiklerinizi Unutun

By on 26 Şubat 2017

İnternetten bir sipariş verdiğinizde evinize gelen kutuyu açtığınız zaman siparişin özellikleri ve yapısı belirli bir çerçeve içerisinde size ulaşır. Eğer bir Porsche 911 alacaksanız da bahsettiğimiz bu kural aynı şekilde geçerlidir. Örneğin bir 911 Turbo sipariş ettiğinizde elinize 540 beygir güce sahip olan 0’dan 100’e yaklaşık üç saniyede çıkabilen ve saatte maksimum 320 kilometre hıza erişebilen bir otomobil ulaşır. Lakin Gemballa ekibinin Porsche 911 Turbo üzerinde yaptığı geliştirmeler bu otomobil için çizilmiş çerçeveleri adeta darmadağın ediyor.

Gemballa, Porsche ile aynı merkezde yani Stuttgart‘ta kurulan bir performans geliştiricisi. 1981 yılında kurulan şirket ileriki süreçte Porsche’nin önemli ikincil parçalarının tedarikçiliğini üstlenecek seviyeye kadar gelmiş. Yani Gemballa ismi Porsche denildiği zaman aklımıza gelmesi gereken önemli bir parça. 2010 yılında kurucusunun hayatını kaybetmesiyle kapanma noktasına gelen markanın hisseleri iki Alman yatırımcı tarafından satın alınarak devamlılığı sağlanmış.

911gem2-1000x562

Şimdilerde Cenevre Otomobil Fuarı için hazırlık yapan markalardan biri olan Gemballa, organizasyona özel geliştirdiği 911 Turbo‘nun ilk görsellerini paylaşarak günümüz perspektifiyle ortaya nasıl bir proje koyabileceğinin ilk imzasını atıyor. Gemballa’nın Avalanche adını verdiği otomobilin üzerinde yapılan mekanik modifikasyonla standart modelin 540 beygirlik gücü 809 beygire kadar yükseltilmiş. Aracın açıklanan tork değeriyse 961 Nm! Modelle ilgili daha fazla detaylı açıklama yapmayan geliştirme ekibi Avalanche ile birlikte 1984 model yine bir 911 Turbo üzerinde yaptıkları projeyi de organizasyon kapsamında kullanıcılarla buluşturacağını açıkladı. Ne diyebiliriz ki, geri sayım devam ediyor…

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir