Parkurların Kralı Yağız&Bahadır İkilisi Oldu

By on 31 Ekim 2016

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda  sezonunun son yarışı olan 43.Hitit Rallisi, 28-29 Ekim tarihleri arasında Çorum’da düzenlendi. Peugeot Türkiye destekli Neo Motorspor takımı adına Peugeot 208 R5 T16 ile yarışan Yağız Avcı & Bahadır Gücenmez ikilisi, sezonun son yarışını ikincilikle tamamlayarak 2016 Türkiye Ralli Şampiyonluklarını resmi olarak ilan ettiler.

36 araç ve 72 sporcunun start aldığı 43.Hitit Rallisi, şehir merkezindeki seyirci özel etabı ile başlayarak 2 gün boyunca devam etti. Peugeot Sport Türkiye destekli Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez de Peugeot 208 T16 R5 ile sezonun son yarışında 2 numara ile mücadele ettiler. Bu yarış öncesinde matematiksel olarak Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu garantileyen Avcı-Gücenmez ekibi, ralliyi ikinci sırada tamamlarken aynı zamanda R5 ve S2000 otomobillerin kategorisi olan Sınıf 2’de de ikinciliğin sahibi oldu. Yağız Avcı kariyerindeki beşinci Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu kazanırken, Bahadır Gücenmez de 2016 Türkiye Ralli Co-Pilotlar Şampiyonluğu’nun sahibi oldu.
Cumartesi akşamı Çorum Belediyesi önündeki finiş podyumunda sona eren rallide, 2016 şampiyonları Avcı-Gücenmez halkın da yoğun desteği ile ödüllerine kavuştu. Yağız Avcı yarışın ardından, yıl boyunca Peugeot 208 T16 R5 ile çok başarılı yarışlar çıkardıklarını belirtirken bu başarıda emeği bulunan tüm ekibe, sponsorlarına ve destekçilerine çok teşekkür ettiklerini söyledi…

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir