PIRELLI OTOMOBİL DERGİLERİNİN TESTLERİNDEN ZAFER KAZANMAYA DEVAM EDİYOR…

By on 09 Nisan 2012

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, ürünleriyle testlerden tam not almaya devam ediyor. Son olarak Autostrassenverkehr ve Sport Auto dergilerinin gerçekleştirmiş olduğu testlere katılan Pirelli lastikleri bu testleri birincilikle tamamladı. Sport Auto dergisi

235/35 R 19 ebatlarında lastiklerle gerçekleştirdiği testte Pirelli PZero 230 puanla diğer markalarının ürünlerini geride bırakarak birinci olurken, Autostrassenverkehr dergisinin 195/65 R 15 ebatlarıyla gerçekleştirdiği testi sekiz disiplinden beşinde en iyi dereceyi elde ederek birincilikle tamamladı. Testlerde yer alan P Zero ve Cinturato P1, sergiledikleri performansla Pirelli’nin kalitesini ve güvenirliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Bugüne kadar aldığı ödüllere her geçen gün bir yenisini daha ekleyen ve dünyanın önde gelen bağımsız kuruluşlarının testlerini başarıyla tamamlayan Pirelli başarısını tescil etmeye devam ediyor. Son olarak Autostrassenverkehr ve Sport Auto dergilerinin gerçekleştirmiş olduğu testlere katılan Pirelli lastikleri bu testleri birincilikle tamamladı. Sport Auto dergisi 235/35 R 19 ebatlarında lastiklerle gerçekleştirdiği testte Pirelli PZero 230 puanla diğer markalarının ürünlerini geride bırakarak birinci olurken, Autostrassenverkehr dergisinin 195/65 R 15 ebatlarıyla gerçekleştirdiği testi sekiz disiplinden beşince en iyi dereceyi elde ederek birincilikle tamamladı.

PZero. Yol Tutuşun Formulü

Son dönemde Yol Tutuşun Formulü reklam filmi ile adından söz ettiren PZero, Sport Auto dergisinin yüksek performans araçları için geliştirilen 235/35 R 19 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirdiği testte kuru zeminde yol tutuş, dayanıklılık, sürüş özellikleri, direksiyon tepkileri ve fren; ıslak zeminde ise yol tutuş, sürüş özellikleri, direksiyon tepkileri, fren ve suda kızaklama performansı ile liderliği elde etti. Pirelli PZero toplamda en yüksek puanı elde ederek “kesinlikle önerilir” olarak değerlendirildi.

Autostrassenverkehr dergisinin kompakt sınıf araçlara yönelik 195/65 R 15 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirdiği test kuru ve ıslak zemin olmak üzere iki farklı disiplinden oluşuyor. Kuru zeminde yol tutuş, fren, yuvarlanma gürültüsü ve yuvarlanma direnci değerlendirilirken ıslak zeminde ise yol tutuş, suda kızaklama, fren ve yana tutunma değerlendirildi. “Yeşil Performans” tanımlamasıyla dikkat çeken Pirelli Cinturato P1 ıslak ve kuru zemin olmak sekiz değerlendirme kriterinin beşinde en iyi dereceği elde ederek testin birinci olmayı başararak “çok iyi” olarak derecelendirdi.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir