Pick-Up Pazarı Kızışıyor! Karşınızda Peugeot Pick-Up

By on 21 Haziran 2017

Crossover segmentinde yer alan temsilcileri 3008 ve 5008 üzerinde yaptığı geliştirmelerle sınıfında sıra dışı bir iş ortaya koyan Peugeot piyasaya analizler doğrultusunda adımlar atmaya devam ediyor. SUV sınıfıyla birlikte her yıl satış rakamlarını artıran ve Mercedes gibi bir preimum üreticiyi bile kendisine çeken pickup sınıfındaki bu ilgi Peugeot’yu da sınıfa dönmeye ittiğine bugün resmi olarak şahit oluyoruz. Fransız üreticinin 2005 yılında veda ettiği sınıfına dönüş bileti olan modelin ismiyse şimdilik pek yaratıcı sayılmaz. Karşınızda ilk özellikleriyle Peugeot Pick Up!

Kompakt pickup sınıfında Peugeot’yu temsil edecek olan model 5,08 metrelik toplam uzunluğa sahip. Yükleme bölgesinde 1,40 metre uzunluk ve 1,39 metre genişlik gibi bir alan vadeden Pick Up maksimum yükleme eşiği olarak 815 kilograma kadar destek verebiliyor. Yokohama’nın zorlu şartların üstesinden gelmesi için tasarladığı arazi lastikleri üzerinde standart olarak gelen araçta dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip versiyonu ve yükseklik ayarlarının yapılabildiği sürüş modları da es geçilmemiş. Modelde standart olarak sunulan donanımlara baktığımızdaysa manuel klima, elektrikli camlar, elektrikli aynalar, ABS ve arka park sensörü gibi parçalar ön plana çıkıyor.

peugeotpickup6-1000x562

Peugeot Pick Up için açıklanan bilgiler doğrultusunda şu anda sadece tek motor seçeneğiyle geldiğini görebiliyoruz. 2.5 litre hacme ve common rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip olan bu dizel motor 115 beygir güce ve 280 Nm tork değerlerine sahip olarak 4×4 ve 4×2 tabanlı versiyonların ikisinde de sunuluyor. Araçta kullanılan şanzımansa beş ileri değerli manuel bir ünite. Eylül ayında resmi satışlarının başlanacağı açıklanan Peugeot Pick Up’ın fiyatlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir