Pick-up mı? Yoksa Konforlu Bir Otomobil mi? Yeni Isuzu D-Max!

By on 26 Eylül 2012

Son yıllarda Türkiye’de adeta satış patlaması gösteren 4×4 pick-up sınıfı araçlar firmaların ardı ardına görücüye çıkardıkları ve otomobil konforunu aratmayan modelleriyle pazar paylarını hızla arttırmaya devam ediyorlar. Bizde bu ilgiyi tabiî ki es geçemezdik. Otomobil testlerinin biraz dışına çıkıp bu konforlu ve güçlü dünyaya giriş yapalım dedik ve bu segmentteki ilk konuğumuz Isuzu ailesinin yenilenmiş üyesi D-Max!

TASARIM
Yazının girişinde de belirttiğimiz üzere baştan aşağı olarak tamamen yeniden tasarlanan yeni Isuzu D-Max’i tasarlayan Ar-Ge ekibi halefinin aksine bu kamyoneti daha kaslı ve havalı bir yapıya kavuşturmuşlar. Kaslı çizgilerin hâkim olduğu D-Max, özellikle geriye doğru çekik duran ön farlar yapısıyla dikkat çekiyor. Bu far yapısını tamamlayan metalik ızgara bölümü ve üzerine konumlandırılmış olan büyükçe Isuzu logosu da D-Max’in ön tasarımına ayrı bir hava katmış! Dolayısıyla D-Max hafta içi iş ortağı rolüne bürünürken hafta sonları zorlu arazi şartlarında sizin en yakın dostunuz olabilir.

KONFOR VE İÇ MEKÂN
D-Max’in iç mekân ve konfor özellikleri konforlu bir otomobilden geri kalmamış! Test aracımızda yer alan deri döşeme, deri direksiyon simidi bu dediğimizi haklı çıkarıyor. Orta bölümde yer alan iklim kontrollü kliması, cd-mp3 çalar-radyo sistemi kullanımı gayet kolay ve oldukça şık bir görünüm olarak tasarlanmış… Bunun yanında Cruise control sistemi de konfor özelliklerinden diğeri. 4 çekerden 2 çeker sistemine kumanda butonuyla oldukça kolay bir şekilde geçebildiğimiz D-Max’i şehir içi ve arazi şartlarında kullanmak bize oldukça keyif verdi. Ayrıca bu sistemi 2004 yılında arazi vitesi yerine düğme ile geçişi sağlayan ilk markanın da D-Max olduğunu hatırlatmak isteriz!

PERFORMANS VE YAKIT EKONOMİSİ
Test aracımız Isuzu D-Max 2.5 litrelik turbo dizel motoru 400 Nm’lik bir tork oranı sunarak bu güçten 163 HP’lik bir güç elde ediyor. Bizde otomobili test ederken bu muhteşem tork oranını kullanırken yakından hissettiğimiz aracın şehir içi yakıt tüketimi de bizi oldukça şaşırttı. Bu güçlü pick-up şehir içinde bize 8,8 litrelik bir yakıt değeri sunarak ekonomiklikte de öncü olduğunu kanıtladı! Vites geçişlerini hissetmediğimiz D-Max, bize konforlu bir sürüş sundu.

GÜVENLİK
Üstün güvenlik önlemleriyle donatılan D-Max’te EBD, ESP, BAS, ESC, TCS ve 6 hava yastığı, yandan gelebilecek darbelere karşı darbe emici çelik barlar standart olarak sunuluyor.

FİYAT
Test aracımız olan yeni Isuzu D-Max’in anahtar teslim satış fiyatı 76.700 TL’dir.

SONUÇ
Zorlu pick-up pazarında rakipleriyle dişe diş bir sınava giren yeni Isuzu D-Max, gerek performansı gerekse de yakıt ekonomisiyle bence bu kulvarın güçlü bir üyesi olacaktır. Şehir içinde oldukça konforlu bir sürüş deneyimi yaşadığım D-Max’i hem otomobil hem de iş aracı olarak kullanabileceğinizi de belirtmek isterim. Bunu yaparken de aracın iki kabinlisini almanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden bu güçlü pick-up’ı alacaklara bol keyifli kazasız sürüşler dilerim…

 

Otomobilinize binerken emniyet kemerinizi takmayın unutmayın ki sevdikleriniz üzülmesin!

 

YORUM FARKI
HAKAN ALKAN
twitter.com/alkanhkn
faceboom.com/Hakan Alkan

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir