Peugeot’dan Yepyeni Bir Konsept: EXALT!

By on 11 Nisan 2014

PEUGEOT, Pekin Fuarı’nda 1346 m2’lik standında 16 seri üretim model ve EXALT olarak adlandırılan bir konsept araç sergiliyor. PEUGEOT Çin’de, 2008 Crossover , Roland Garros özel seri ürün gamı, konsept otomobil EXALT ve 2008 HYbrid Air modelleri ile eşsiz bir teknolojik bilgi birikimini ve tarihinin en genç, en geniş ürün gamını sergiliyor.

PEUGEOT’nun yeni konsept otomobili EXALT, 2012 yılında Onyx konseptiyle başlatılan yaklaşım doğrultusunda geliştirildi. Heyecan ve keyfe adanmış bir konsept olarak tasarlanan EXALT, özgün malzemeleri ve radikal tasarım tercihleri ile dikkat çekiyor.

120095İlk kez Onyx ile ortaya konan karoserin düz ve net kesimi, ham çelik ve köpek balığı derisinin dokusundan esinlenerek tasarlanan yenilikçi bir kaplama olan Shark Skin kombinasyonu ile yeniden yorumlanıyor.

120097Dikkat çekici akustik konfor iç mekanı giydiren malzemelerin – alaca renkli kumaş, işlenmiş deri, ham çelik, abanoz – keşfedilmesine olanak veriyor. Ahşap bölüm PINWU Design Trio ajansı tarafından çizilen bir motifle süsleniyor. Bambu sapları ve yapraklarına bir aslan deseni işleyen tasarım geleneksel teknikler uygulayan Çinli bir sanatçı tarafından yapıldı.

120092Araç içi teknoloji her yolculuğu farklı bir deneyim ve keyif anına dönüştürüyor. PEUGEOT i-Cockpit’in yeni ifadesi, siyah aydınlatma, Pure Blue hava temizleyici… Bu sıra dışı seyahat sanatı 340 hp güç üreten benzinli HYbrid4 çekiş ünitesi ile yürüyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir