Peugeot Türkiye, Yağız Avcı & Bahadır Gücenmez İkilisine Sponsor Oldu

By on 15 Nisan 2016

Peugeot Türkiye, Türkiye Ralli Şampiyonası’nda son dönemlerin en başarılı ekiplerinden Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisine 2016 sezonu boyunca destek verecek. Milli sporcular Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez yeni sezonda, modern ralli otomobilleri arasında güvenilirliği ve hızı ile kısa sürede öne çıkmayı başaran Peugeot 208 T16 R5 versiyonu ile yarışlara katılacaklar. Peugeot Türkiye’nin desteğinde Neo Motor adına yarışacak olan ikili, 16-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan ve EOSK (Ege Otomobil Sporları Kulübü) tarafından organize edilen Saygılı Rulman Ege Rallisi’nde yeni otomobilleriyle ilk defa podyum mücadelesine girecek..

Ralli, Peugeot’nun genetiğinde olan bir motorsporu ve bu nedenle de spora katkısı her daim devam ediyor. Son dönemde yükselişe geçen rallinin en önemli yıldızlarından biri olan Yağız Avcı ise bu sporun son dönemde yetiştirdiği en önemli isimlerden biri. Şimdiyse Peugeot Türkiye Yağız Avcı-Bahadır Güvenmez ikilisine sponsor oluyor. Yağız Avcı 2003 yılında adım attığı ralli parkurlarında büyük başarılara imza atmış Milli bir sporcudur. 2007 yılında Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarış kazanan en genç isim oldu, 2009’da ise Türkiye Ralli Şampiyonası’nı lider bitirdi. Sonrasında 2010 ve 2011’de de aynı unvanının korudu ve 2012’de Doğu Avrupa Ralli Şampiyonluğu’na ulaştı. 2013’te tekrar Türkiye Ralli Şampiyonu olan Avcı, son 2014 ve 2015’te de şampiyona ikincisi olarak sezonları tamamladı.

Peugeot Sport Türkiye’nin desteğiyle yeni otomobili Peugeot 208 T16 R5 ile yeni sezona katılacak olan Yağız Avcı’nın co-pilot koltuğunda Bahadır Gücenmez oturacak. İkili, 16-17 Nisan tarihlerinde Türkiye Ralli Şampiyonası sezon açılışının yapılacağı Saygılı Rulman Ege Rallisi’nde yeni otomobilleriyle ilk defa podyum mücadelesine girecek. 16 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da Forum Bornova önünden verilecek olan start ile başlayacak olan rallide 60 kadar ekip 2 gün boyunca Seferihisar bölgesindeki özel etaplar ile İzmir Park Yarış Pisti’ndeki seyirci özel etabında kozlarını paylaşacaklar.

Her yıl olduğu gibi servis alanının Balçova İnciraltı’nda kurulacağı rallinin finiş seramonisi ise 17 Nisan Pazar günü saat 16:30’dan itibaren Ramada Encore Hotel önünde gerçekleştirilecek.

Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin yarışacağı Peugeot 208 T16 R5, moden ralli otomobilleri arasında güvenilirliği ve hızı ile kısa sürede öne çıkmayı başardı. 1,6 litrelik motorunun gücünü 4 tekerlek üzerinden yere aktaran 208 T16 R5, bir çok ralli zaferine de imza attı ve bu sayede de ralli efsaneleri arasında yer almayı garantiledi.

Avcı, yeni sezon öncesi düşüncelerini “Uzun ve sıkı bir çalışma sonucunda, yeni otomobilimiz Peugeot 208 T16 R5 ile 2016 sezonunda yer alacağımızdan ötürü çok mutluyuz. Bu sezon şampiyonada birçok yenilik var ve sporumuz için verimli bir sene olacağını düşünüyorum. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde hedefimiz öncelikle otomobili tam anlamıyla tanımak ve mutlaka yarışı bitirmek. Tabi sezona kazanarak başlamak da çok iyi olur. Bu çok da kolay değil ancak takım olarak elimizden geleni yapacağız. Herkese şimdiden başarılar ve kolaylıklar dilerim.” şeklinde açıkladı.

AVCI-GÜCENMEZ TAKIMININ KATILACAĞI 2016 YARIŞ TAKVİMİ :

  • 16-17 Nisan / İzmir – EOSK (Asfalt)
  • 14-15 Mayıs / Marmaris – TOSFED (Toprak)
  • 11-12 Haziran / Kocaeli – KOSDER (Toprak)
  • 23-23 Temmuz / Bursa – BOSSEK (Toprak)
  • 03-04 Eylül / Eskişehir – ESOK (Asfalt)
  • 08-09 Ekim / İstanbul – ISOK (Toprak)
  • 22-23 Ekim / Festival – İstanbul Park (Toprak)

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir