Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet: “Pazarın vazgeçilmez oyuncusuyuz”

By on 23 Aralık 2015

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet Ocak-Kasım döneminde Türkiye otomotiv pazarı geçen yılın aynı dönemine oranla %31 büyüdüğünü, Peugeot olarak satışlarının  %47 oranında bir artış elde ederek pazarın üzerinde bir büyüme sergilemeye devam ettiklerini ifade etti.

Türk tüketicisinin en çok tercih ettiği BlueHDi Dizel Tam Otomatik (EAT6) versiyon seçeneğini ürün gamlarına ekleyerek; müşterinin kalite, performans ve çevreci bir otomobil beklentisini karşılayacak donanımlara sahip Peugeot modellerinin pazarın vazgeçilmez oyuncuları arasında yerlerini aldığının altını çizen Pernet, bu sayede Peugeot Türkiye’nin, yılın ilk 11 ayında 19 bin 186 adet binek araç ve 9 bin 391 adet hafif ticari araç olmak üzere toplam 28 bin 577 adet satış rakamı gerçekleştirerek, %3,2 oranında Pazar payı elde ettiklerini belirtti.

Sitemize açıklamalarda bulunan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet konuşmasına şöyle devam etti: “Bildiğiniz üzere, toplam Pazar bu yılın ilk sekiz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre her ay ciddi ölçüde artarak ilerledi. Fakat yılın 2. yarısında yaşanan olumsuz jeopolitik gelişmeler, artan terör olayları ve seçim ortamının yarattığı belirsizlik pazarın daralmasına sebep oldu. Kasım ayı itibariyle küçük de olsa %5 artış ile ivmelenmeye başlayan Pazar, bu gelişme ve Aralık ayının yılın en çok satış gerçekleşen ayı olması ile birlikte, 2015 yılı toplamının 2014 yılı toplam pazarına oranla %23 artış ile 940 bin adet ortalamasında gerçekleşeceğini öngörüyoruz.

2016’da Yeni Sürprizler Olacak

2016 yılının 2015 yılı seviyelerinde gerçekleşmesini öngörüyoruz. Peugeot olarak ise 2015 yılında gösterdiğimiz büyüme trendini devam ettirmeyi hedefliyoruz. Özellikle bu yıl lansmanlarını gerçekleştirdiğimiz Yenilenen 208 ve Partner Tepee ile birlikte Peugeot 308, 3008, 5008, 508 modellerinde sınıfının standartlarını yeniden belirleyen BlueHDi EAT6 Tam Otomatik versiyonu ile 2016 yılı satışlarımızda önemli bir rol üstleneceklerini söyleyebiliriz. Ayrıca 2016 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarına sunulması planlanan Peugeot 208 GTi by Peugeot Sport ve Yeni 308 GTi by Peugeot Sport modellerimiz ile markamızın sportif yanını tekrar ön plana çıkaracağız. 2016 yılında yepyeni sürprizler ile sahip olduğumuz marka imajımızı daha da üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir