“Peugeot İle Engelsiz Yaşam” Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Birleşmiş Milletler Toplantısına Davet Edildi!

By on 18 Eylül 2013

Peugeot, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda, uzun süredir üzerinde çalıştığı, Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesini 2013 yılında hayata geçirdi. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın desteklediği projenin diğer paydaşları, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve AYDER Alternatif Yaşam Derneği oldu.

Peugeot, “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” Projesi ile T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma ŞAHİN’in başkanlık edeceği Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun yüksek düzeyli yan etkinliğine katılmak üzere davet edildi. 23 Eylül tarihinde düzenlenecek olan ve farklı ülkelerden üst düzey yetkililerin katılacağı etkinlikte, Türkiye’den bakanlar, milletvekilleri ve basın mensupları da yer alacaklar.

Birleşmiş Milletler’in Engellilik ve Kalkınma konulu 68. Genel Kurulu’ndan bir gün önce gerçekleştirilecek olan Engelliler ile ilgili Yüksek Düzeyli etkinlikte, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Marc Bergeretti; T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliği ile gerçekleştirilen “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesini tanıtacak.

“Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor.

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir