Peugeot Gönüllüleri Engel Tanımadı!

By on 25 Aralık 2014

Peugeot Takımı, İstanbul Maratonu’nda TOFD için koşarak engelleri kaldırdı, 12 engellinin hayatına özgürlük kattı

Engelsiz Yaşam projesi kapsamında Peugeot gönüllülerinden oluşan Peugeot Takımı, 36. kez gerçekleşen Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşarak, Adım Adım oluşumunun destek verdiği TOFD-Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin akülü sandalye kampanyası için bağış topladı. Peugeot Takımı’nın TOFD adına toplanan bağışlarla aldığı 12 adet akülü tekerlekli sandalye 20 Aralık Cumartesi günü TOFD Genel Merkezi’nde yapılan tören ile sahiplerine teslim edildi. Böylece 2 yıldır İstanbul Maratonu’na katılan Peugeot Takımı, 2013 yılında 9, 2014 yılında ise 12 adet olmak üzere toplam 21 engellinin hayatına hareket özgürlüğü kazandırdı.

Peugeot Koşu Takımı’nın yanısıra 36. İstanbul Maratonu’nda T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Kenan Önalan ve Peugeot çalışanlarından oluşan bir grup da engelliler ile birlikte halk yürüyüşüne katılarak engelsiz adımlarla Boğaziçi Köprüsü’nden Dolmabahçe’ye kadar yürüyerek günün keyfini çıkardılar.

Ayrıca engelli arkadaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmek amacıyla başlatılan #BirHayalimVar hashtag kampanyası ile İzmir’den Elif Canbulut’un hayali hayata geçirildi. Sosyal medyanın tanınmış isimlerinden @taci_kalkavan ile birlikte düzenlenen kampanyada Canbulut’un “Boğaziçi Köprüsü üzerinde iki kıtayı yürüyerek geçmek” hayali gerçekleştirildi.

Peugeot Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda hayata geçirdiği ve Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan “Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi farklı etkinliklerle engelleri aşmaya devam edecek.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir