Peugeot 2016 Rally Raid Programında Sébastien Loeb Resmi Pilot Oldu

By on 19 Kasım 2015

Zafer ve şampiyonlukları eşsiz olan Fransız pilot Sébastien Loeb 2016 sezonunda Rally Raid programı çerçevesinde Peugeot Sport takımına katılıyor.

« Sébastien Loeb’ün Peugeot Sport ekibine katılmasından dolayı çok mutluyum. Bütün zeminlerdeki üstün pilotaj yeteneği,  Peugeot Sport ekiplerinin performansı ile birleştiğinde  markamızın sportif macerasına güzel perspektifler açacaktır. Saf sportif performansın da ötesinde Sébastien, spor ve otomobil tutkunlarına hayal kurduran değerleri taşıyor. Herkese bir Peugeot’nun direksiyonunda da yeni heyecanlar yaşatacağına inanıyorum.»  Maxime PICAT.

Sébastien Loeb yeni statüsüne, gelecek Dakar’dan itibaren kavuşacak. Bütün sportif mücadelelerinde katkı ve yadımlarından destek alan PSA Peugeot Citroën grubunun bünyesinde kalarak, 2016 Rally Raid sezonu boyunca Peugeot adına yarışacak. 2013 yılında Pikes Peak’te birlikte başardığımız gibi, her zaman yeni iddialar peşinde birlikte yeni bir işbirliği başlıyor…

« Kariyerimi, yeni keşfettiğim bir branşta tamamlamak benim için yeni bir fırsat. Öğrenmek için zaman ayırmak gerekiyor, ben de yarışlar ve testler boyunca bunu yapıyorum. Gerek WRC’de 9 dünya şampiyonluğumu ve WTCC’de zaferler kazandığım Citroën ile olsun, gerekse  iki yıl önce A.B.D.’de birlikte yeni bir sayfa açtığımız Peugeot ile olsun, tüm bu başarıları PSA Grubunun bünyesinde yaşamış olmaktan mutluyum. Daha kazanacağımız çok sayıda motive edici maceralar ve turnuvalar var ». Sébastien Loeb.

Ocak ayında Peugeot pilotu Sébastien Loeb’ün co-pilotu Daniel Elena ile birlikte Rally Raid’deki ikinci yarışını koşacağı  Dakar rallisinin startında buluşmak üzere.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir