Performans Rozetli 2019 Audi SQ2’den Detaylar Geldi

By on 01 Ekim 2018

Paris Otomobil Fuarı için son haflara girdiğimiz şu günlerde bir süredir özenle takip ettiğimiz modellerin resmi detayları da açığa çıkmaya devam ediyor. Organizasyon’da ilk elektrikli e-tron ile dikkat çekecek olan Audi, ailenin kompakt üyesi Q2 için hazırladığı performans pastasını da tanıtacak.

audi-q2-razones-04

Resmi tanıtımı öncesinde bugün ilk özellikleri servis edilen SQ2, binek segmentteki S3 ile benzer altyapısıyla dikkat çekiyor. Q2 ürün gamının zirvesine yerleşecek olan otomobilde kullanılan 2.0 litrelik turbo dört silindir makine, 300 PS güç ve 400 Nm tork değerleriyle kullanıcısına hizmet ediyor. S versiyonlarının olmazsa olmaz Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi de bu ateşli crossover modelinin sürüş dinamiklerini üst noktaya çıkartmak konusunda hayati önem taşıyacak.

2019-Audi-SQ2-Release-Date-and-Price

Fotoğraf paylaşma konusunda şimdilik çekingen davranan Audi neyseki SQ2’nin performans rakamları konusunda cömert davranıyor. Rakamlara baktığımızda aracın 0’dan 100’e olan hızlanmasını 4,8 saniyede tamamlayabildiğini görüyoruz. Bu rakamın S3’ten sadece 0,2 saniye geride olması kesinlikle altı çizilmesi gereken noktalar arasında. Maksimum hız konusunda ise 250 km/s’lik limitlerin var olduğunu göze çarpıyor. “S” logosunun performans dışında beraberinde getirdiği bir diğer nokta altyapısal farklılıklar.

audisq2

Erişilecek yeni limitleri karşılayabilmek adına fren sistemini tamamen elden geçiren Audi, viraj performansının dengelenebilmesi adına süspansiyonları da es geçmemiş. Nitekim SQ2’nin standart versiyona oranla 20 milimetre daha aşağıda konumlanıyor olması da bu kaygılar baz alınarak yapılmış bir değişim. İçerisinde, Sanal Kokpit Teknolojisini standart olarak beraberinde getirecek olan otomobilin Nappa deri döşeme desteğiyle de zenginleştirilmesi söz konusu.

audi-q21_5

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir