Paris Otomobil Fuarı Dünya Prömiyeri:Yeni Mazda6 Wagon…

By on 07 Eylül 2012

• Mazda, Euro6 standartlarına uyumlu SKYACTIV-D 2.2 temiz dizel motora sahip  modelini sergiliyor

Mazda Motor Corporation, 2012 Paris Otomobil Fuarında tamamen yeni Mazda6 wagon modelinin dünya prömiyerini düzenliyor. Şu anda Moskova Otomobil Fuarında sergilenen yeni Mazda6 Sedan modeli de wagon modelinin yanında yerini alacak. Yeni modeller SKYACTIV-D 2.2 temiz dizel motorlarına sahip.

SKYACTIV-D 2.2 dizel motoru Standart Güç ve Yüksek Güç versiyonunda sunulacak. İki motor tipi de Avrupa’nın Euro 6 emisyon standartlarına uymaktadır. Ayrıca, yeni Mazda6 SKYACTIV-G 2.0 ve SKYACTIV-G 2.5 direkt enjeksiyonlu benzinli motorlarıda mevcut olacak.

Yeni Mazda6’nın satışları Avrupa’da yıl sonunda başlayacak. Bu model yeni nesil Mazda ürün yelpazesinde önemli bir rol oynayacaktır. Dinamik performans ve tasarımdan çevresel performansa ve güvenliğe kadar Mazda ustalığının ve teknik uzmanlığının en iyi öğelerine sahiptir. SKYACTIV teknolojilerinin tümüne ve KODO – Hareketin Ruhu tasarım temasına sahip olan Mazda’nın yeni nesil ürünlerinin ikincisidir. Ayrıca, ileri düzey güvenlik teknolojilerine ve Mazda’nın eşsiz fren enerjisi rejenerasyonu sistemi i-ELOOP’a da sahiptir.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir