Otokrosta 3 Yarış Bir Arada!

By on 07 Kasım 2013

2013 Türkiye Otokros Şampiyonası BOSSEK, KOSDER ve ESOK organizasyonu ile 6´sı ulusal 2´si mahalli toplam 8 yarış olarak bu hafta sonu Bursa Orhangazi’de düzenleniyor…

2013 Türkiye Otokros Şampiyonası’nın 3 ayağı, aynı anda 09-10 Kasım 2013 tarihlerinde, Bursa Orhangazi´de yer alan Gölkenarı  Spor Tesisleri otokros parkuru’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye Otokros Şampiyonası’nın 5.6.7.8.9. ve 10. ayakları, Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü KOSDER ve Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü ESOK ortak organizasyonu ile 6´sı ulusal 2´si mahalli toplam 8 yarış olarak organize ediliyor. İznik Gölü kenarında yer alan 1.150 metre uzunluğundaki toprak zeminli otokros pistinde 4 tur üzerinden koşulacak yarışlar ulusal ve mahalli olmak üzere iki ayrı klasmanda düzenlenecek.

İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Ankara ve Eskişehir’den katılıma sahne olacak organizasyonda TV ve Show dünyasının renkli simalarından Ümit Erdim de Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer EVO VIII ile mücadele edecek.

Bu yarışlar öncesinde Kategori 1’de Turgay Özdemir ve Alper Akgün, Kategori 2′de İsmail Devecier, Kategori 4′de Murat Soyçopur ve Kategori 5′de İbrahim Şendil lider durumda yer alıyor.

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir