Otokoç İlk 6 Ayda 18 Bin’e Yakın Araç Sattı…

By on 02 Ağustos 2013

Binek ve kamyon araçlarda Türkiye’nin lider perakendecisi Otokoç, 2013 yılının ilk yarısında 17 bin 874 adet yeni araç satışı gerçekleştirdi. Türkiye’deki tüm Ford markalı binek araçların yüzde 33’ünü, Volvo markalı binek araçların ise yüzde 52’sini tek başına satan Otokoç, 607 adetlik kamyon satışı ile de Ford Trucks markasında yüzde 22,4 penetrasyon elde etti.

Otokoç böylelikle Ford ve Volvo marka araçlarda en çok satış yapan yetkili satıcı olurken Otokoç İstanbul Kamyon satış ekibi de, en çok kamyon satış gerçekleştiren bayi oldu.

İlk yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Otokoç Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven, elde ettikleri sonuçlardan mutluluk duyduklarını söyledi. Otokoç şubelerinde sunulan yüksek hizmet kalitesi ve deneyimin önemini vurgulayan Güven 85 yıllık bir şirket olarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını uluslararası standartlarda, kurumsal yönetim ve müşteri odaklı yaklaşım içinde yürütmeye devam edeceklerini belirterek müşteri memnuniyetinin Otokoç’u başarıya götüren en önemli faktörlerin başında geldiğini söyledi.

Otokoç’un Türkiye genelindeki 18 tesisine ilave olarak, her yıl büyüyen ve gelişen yapısıyla yeni noktalarda hizmet vermeye devam ettiğini belirten Güven, geniş hizmet ağının ve kaliteli servis anlayışının bu büyümede önemli rol oynadığını söyledi. Güven şöyle devam etti;

Otokoç Gn Md Yrd Uğur Güven“Otokoç olarak yaklaşık bin çalışanımız ile yıllık 1,3 milyar ciro yapan bir şirketiz. Hizmetlerini sunduğumuz markaları en iyi şekilde temsil ediyor ve her geçen yıl pazar payımızı arttırıyoruz. Geçtiğimiz yıl İstinye (Volvo) ve Yenibosna (Ford) Otokoç şubelerinin açılışını gerçekleştirdik. Ayrıca Otokoç Alanya tesisimizi yeni adresine taşıdık. Bu yıl Eskişehir İnönü’de ilk 4S Ford Trucks Plazamızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Volvo için 6. hizmet noktamız olan Samsun şubemizi de hizmete soktuk. Otokoç Ataşehir şubemizi, 6 bin 500 m2’lik yeni ve modern hizmet alanıyla yeni yerine taşıdık. Şu an 10 il, 18 showroom, 15 servis noktasında hizmetlerimize devam ediyoruz. Şube ve tesis yatırımlarına devam edeceğiz. Kamyonda Eskişehir’den sonra İstanbul’da da bu yılsonuna kadar yeni bir yatırım yapmayı planlıyoruz. Yine bu yıl içinde 7. Volvo noktası olarak Gaziantep şubemizi hizmete sokmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir