Opel’in X Ailesi Genişliyor

By on 24 Kasım 2016

Opel, yeni Mokka X ile başlattığı X ailesini 2017’de tamamen yeni iki crossover modeli ile genişletmeye hazırlanıyor. Opel’in yeni nesil segment kimliği X, klasik gövde tipi ile sportif ve ferah SUV gövde tipi arasındaki geçişi simgeliyor. B ve C crossover segmentinde Opel’i temsil edecek iki yeni modelin isimleri Crossland X ve Grandland X.

Opel’in B crossover modeli Crossland X sürücüsüne şehir içi kullanımlarda çeviklik,uzun mesafelerde ise konfor vaat ediyor. Otomobilin ferah tasarımı öne çıkan özellikleri arasında. C crossover segmentinde yer alacak Grandland X ise tasarımında, sağlamlık ve şıklığı bir arada sunuyor. Grandland X, yükseltilmiş oturma pozisyonu, çepeçevre iyi bir görüş sağlaması ve geniş bagaj hacmi ile aktif hayat tarzı yaşayanların ilgisini çekecek.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik: “2010’dan günümüzde SUV ve Crossover otomobillerin satış rakamları Avrupa genelinde yaklaşık beş katına yükseldi. Opel olarak 2017’de pazara sunacağımız iki çarpıcı alternatif ile crossover atılımımızı başlatacak ve segmente daha da hareket getireceğiz” dedi.

Opel’in 2016 ile 2020 arasında 29 yeni modeli piyasaya sürmeyi hedeflediği model atılımının bir parçası olan Crossland X ve Grandland X ülkemizde 2017’nin üçüncü ve dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir