Opel, Türkiye’deki 25.yılını Bennu Gerede’nin “Bennu Yüz 25” Özel Sergisi ile Kutladı

By on 22 Mayıs 2015

Opel, Türkiye’deki 25.yılını Bennu Gerede’nin “Bennu Yüz 25” özel sergisi ile kutladı. 25 yıldır Türkiye’nin önde gelen isimlerini fotoğraflayan Bennu Gerede’nin “Bennu Yüz 25” kitabının lansmanı ve aynı isimli serginin açılış töreni seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşti.

Opel, Türkiye’deki 25. yılında Bennu Gerede’nin sanat, edebiyat, bilim ve iş dünyasına katkıda bulunan ve iz bırakan isimlerin portrelerini içeren 25 yıllık sanat çalışması olan “Bennu Yüz 25” sergisi ve kitabına sponsor oldu. 125 portre fotoğrafından oluşan serginin açılışında kültür, sanat, iş ve cemiyet hayatından çok sayıda isim bir araya geldi.  Ev sahipliğini Opel Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı geceye Muazzez İlmiye Çığ, Aydın Boysan, Feryal Gülman, Erol Aksoy, Bedri Baykam, Komet, Mustafa Altıoklar gibi sanat ve cemiyet hayatının seçkin simaları katılım gösterdi.

Kitapta bulunan 125 portre içinden 50 adedinin sergilendiği Bennu Yüz 25 sergisinde; Orhan Pamuk, Türkan Şoray, Semiha Berksoy, Yaşar Kemal, İlhan Berk, Can Yücel,  Abidin Dino, Muazzez İlmiye Çığ, Tarkan gibi farklı alanlarda Türkiye için bir değer oluşturan isimlerin portre fotoğrafları yer alıyor.

image_00006710_1_gouwt35xvqpakOpel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden Opel markamızın serüveni 19.yüzyılda başladı ve otomobil üretmeye başlayalı bir asırdan fazla 116 yıl gibi uzun bir zamanı geride bıraktık. Opel’in Türkiye’deki serüveni ise İzmir/Torbalı’da 1990 yılında açtığımız fabrika ile başladı. Markamızın birçok yeniliği ve ilki otomobil severler ile buluşturmanın gururunu bu önemli yılda çok daha fazla hissediyoruz. Bu yıl Türkiye’deki 25.yılımızı Bennu Gerede’nin özel sergisi ile kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Opel olarak çeşitli kültür,  sanat ve spor etkinliklerine destek vererek ülkemizin bu konulardaki gelişiminde de rol oynamak istiyoruz. Nice yılları hep beraber kutlamayı diliyorum ”dedi.

Bennu Gerede, fotoğrafladığı ve yakın zamanlarda aramızdan ayrılan isimlerin portrelerini, portre sahiplerinin yakınlarına özel gecede hediye etti. Gecenin müziğini DJ Tarık Koray yaparken, Fatih Erkoç mini bir konser verdi. Büyük ilgi gören gecenin sonunda, tüm katılımcılara Bennu Gerede’nin “Bennu Yüz 25” kitabı hediye edildi.

“Bennu Yüz 25” sergisi İstanbul’dan sonra, Ankara, İzmir, Samsun, Gaziantep ve Trabzon’da da görülebilecek.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir