Opel Türkiye Karşıyaka Tırmanma Yarışı ’nda…

By on 26 Eylül 2013

Ege Kupası’nın 3. ayağı olan Karşıyaka Tırmanma Yarışı, Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından 22 Eylül’de Karşıyaka Sancaklı Köyü yolunda yapıldı. Karşıyaka Belediyesi’nin katkıları ile Opel Türkiye sponsorluğunda organize edilen yarışta, ekipler 22 Eylül Pazar günü “sabah 2” çıkış üzerinden yapılan antrenman seanslarının ardından 13.30’dan itibaren zamana karşı mücadele ettiler.

Güneşli bir havada gerçekleştirilen Karşıyaka Tırmanma Yarışında İzmirli yarış severler parkuru boş bırakmadılar. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın başlangıç noktasından izlediği yarışın öncü otomobilini Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik kullandı.

23 yarışmacının katılım gösterdiği yarışta, Kategori 1’de Mehmet Canseven, Kategori 2’de Egemen Çivicioğlu, Kategori 3’de Bahadır Çakarlar ve Süper Kategoride Kamil Karakaş birincilikleri paylaşan isimler oldular. Ayhan Germirli ikinci çıkıştaki 2.24.400’lük derecesiyle günün en iyi parkur zamanı kupasını kazandı.

Birinci ayağı İzmir-Seferihisar, ikincisi Aydın-Nazilli’de yapılan Ege Kupasının son ayağı ise 27 Ekim 2013 ‘te Aydın-İsabeyli’de Cumhuriyet Rallisi olarak yapılacak.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir