Opel Güney Afrika’da Operasyonunu Güçlendiriyor

By on 24 Kasım 2017

Güney Afrika’da Opel yeni bir başlangıç yapıyor: 1 Ocak 2018’den itibaren Alman Otomobil üreticisi ürünlerini Güney Afrika iş dünyasının tanınmış markası Unitrans Automotive aracılığı ile satacak. Marka halihazırda ülke çapında birçok otomotiv markasını bünyesinde bulunduruyor. Şimdi bu markalar arasına Opel de katılıyor. İlk aşamada satışlar 35 bayi aracılığı ile gerçekleşecek. Johannesburg ve Cape Town’da iki büyük bayi inşası devam ediyor. Bu atılım Opel Crossland X’in Aralık’ta gerçekleşecek lansmanı ile daha da hızlanacak. Grandland X 2018’in ilk yarısında pazara sunulacak daha sonra ürün yelpazesine yeni nesil Corsa eklenecek.

Güney Afrika’da operasyonun genişlemesi Opel’in 9 Kasım’da açıkladığı PACE! planı kapsamında gerçekleştiriliyor. Marka küresel bir operasyona oluşturmayı ve 2022 yılında 20’den fazla yeni pazara giriş yapmayı amaçlıyor.

Halihazırda Güney Afrika pazarına sunulmakta olan Mokka X şu ana kadar 800 bin satış adedine ulaştı. 2018’de ise bu modele Crossland X ve Grandland X katılarak tüm X ailesi Kara Kıta’nın bu önemli pazarında müşterileri ile buluşacak.

Crossland X, 4,21 metrelik uzunluğu ile Astra’dan 16 cm daha kısa, ancak 10 cm daha yüksek. Böylece otomobilde seyahat edenler yüksek oturma pozisyonundan faydalanabiliyor ve kusursuz çevre görüşü elde ediyorlar. Opsiyonel olarak sunulan panoramik cam tavan ferahlık hissini daha da artırıyor. Yolcular günlük sürüşü daha güvenli ve konforlu kılan özelliklerden faydalanıyorlar. Bunların arasında Full LED farlar, Head up display ve 180 derece geri görüş kamerası da bulunuyor.

Ön tarafta seyahat eden yolcular Opel’in ödüllü AGR sertifikalı ergonomik koltuklarının keyfini sürebilecekler. Opel B segmentinde hem Crossland X hem de Mokka X’le bu konforu sunan tek marka. Crossland X arka koltukları katlamadan elde edilen 410 litrelik bagaj hacmi ile de segmentinde öncü konumda. Dahası, arka koltuk 150 mm ileri-geri hareket edebiliyor ve böylece bagaj kapasitesi 520 litreye kadar artırılabiliyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir