Opel ADAM Şimdi iphone Entegreli Siri Eyes Free Uygulamasını Sunuyor!

By on 22 Haziran 2013

IntelliLink bilgi-eğlence sistemli Opel ADAM şimdi, sürüş esnasında istenilen bir şeyin yalnızca konuşarak yapılmasına yardımcı olan Apple’ın eşsiz akıllı asistanı Siri Eyes Free için tam entegreye olanak tanıyor. Direksiyona monte edilmiş bir düğmeyi kullanarak, iOS 6 uyumlu iPhone1 cep telefonuna sahip olan müşteriler, güvenli şekilde gözlerini yoldan ayırmadan ve direksiyondan ellerini çekmeden bazı işlemleri Siri Eyes Free üzerinden yönetebilecekler. Bu geleneksel sesle etkinleştirmelerden oldukça farklı – ADAM’da yalnızca geçerli ses tonuna sahip kişi olmanız şartıyla Siri Eyes Free uygulamasına konuşabilirsiniz.

Dikkatin dağılmasını en aza indirgemek için Apple ve Opel, konuşmaktan başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan Apple cihazınızla iletişim kurmanıza yardımcı olan Siri Eyes Free modu ile önceki eller serbest işlevselliğini çok daha ileriye taşıdı Sürücüler, ADAM’ın özelliklerini kullanırken Siri metin konuşmasının ekranda görüntülenmediğini fark edecekler. En önemli odak noktası olarak güvenliğin sağlanmasına yönelik entegrasyonun geliştirilmesi esnasında Apple ve Opel firmalarının bir araya getirmiş olduğu en önemli güvenlik önlemlerinden biridir.

Bu özellik, tüm ADAM modellerinde standart olarak sunulacak.Önceden IntellilLink donanımlı ADAM’a sahip olan müşteriler de Siri Eyes Free uygulamasından faydalanabilirler.  Siri Eyes Free işlevselliğinin IntelliLink içerisine dahil edilmesini sağlayan ücretsiz bir yazılım güncellemesi sunacak Yenilikçi IntelliLink sistemi, kendi mobil iletişimleri güncel olduğu sürece araç içi bilgi-eğlence sağlamak için sürekli olarak müşterilerin mülkiyeti boyunca güncellenebilir.

Siri in Eyes Free modu ile oturumu başlatmak için, ADAM sahipleri kolay şekilde Apple iOS cihazlarını IntelliLink bilgi-eğlence sistemi ile Bluetooth’un eşleştirme sistemi üzerinden ve direksiyon sesle etkinleştirme düğmesini kullanarak bağlantı sağlayabilirler. Siri Eyes Free, BringGo gibi uygulamalar arka planda çalışmaya devam ederken etkinleştirilebilir. Müzik veya navigasyonla yol tarifi, bu süre içerisinde otomatik olarak sessize alınır.

IntelliLink bilgi-eğlence sistemi ile donatılmış Opel ADAM aracında, sürücüler Siri Eyes Free uygulamasını şunlara yönelik kullanabilirler:

Opel-ADAM-IntelliLink-283298-medium•             Sesle etkinleştirme yapmak, iPhone’daki kişileri eller serbest olarak aramak

•             Menüler arasında kaydırmaya zaman harcamak zorunda kalmadan kendi iTunes kütüphanelerinden seçilen şarkıları çalmak ve böylece sürüş esnasında rahatsız olmamak

•             Dinlemek veya bir telefon numarasına ve kayıtlı kişiler içerisinden herhangi birisine iMessage, kısa mesaj veya e-posta oluşturup göndermek için.

•             Takvime erişmek ve randevu eklemek; gelen uyarıları okumak, alarm ve bildirim ayarlarını yapılandırmak için

•             Ve tabi ki, Siri ayrıca, maç sonuçları, hava durumu, ulusal tatillerin tarihleri gibi basit sorulara yanıt verir

 

Bunlara ilaveten, FlexDock sistemine sahip müşteriler, gösterge paneli üzerinden akıllı telefon cihazlarının ön ve ortası ile tam Siri Eyes Free entegrasyonundan da faydalanabilirler. iPhone 5 de dahil olmak üzere herhangi bir Apple akıllı telefonu kolayca kızağa yerleştirin ve Siri Eyes Free, Apple Maps dahil diğer Apple uygulamalarında sesle etkinleştirmeyi destekleyebilir. Apple Maps kullanırken, Siri Eyes Free uygulamasına “Henüz daha gelmedik mi?” sorusunu bile sorabilirsiniz.

Opel FlexDock kullanmanın başka bir avantajı: iPhone, herhangi bir ilave kabloya ihtiyaç duymadan otomatik olarak şarj edilir, böylece batarya şarjının bitmesi de önlenebilir.

ADAM IntelliLink bilgi-eğlence sisteminin yetenekleri

Opel’in yeni IntelliLink bilgi eğlence-sistemi, iPhone, iPad ve iPod touch hem de Android cihazlar ile uyumlu. Tam kapsamlı IntelliLink seçenekleri Opel ADAM’da, TuneIn de dahil olmak üzere, bir küresel radyo erişimi uygulaması, BringGo, bir navigasyon uygulaması ve Stitcher, küresel bir podcast internet radyo uygulaması sunmaktadır. IntelliLink, yedi-inç, yüksek çözünürlük, Bluetooth veya USB bağlantısı ile tam renkli dokunmatik ekran teknolojisi ile güvenli bir şekilde araç içerisinde akıllı bağlantı ve işlevlerini beraberinde getiriyor. IntelliLink, ultra-modern bilgi-eğlence sistemi, bu nedenle bir iPhone veya Android cihaz üzerinde tutulan içerik olarak kullanabilmek için kişiselleştirilebilir.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir