Nostaljiyle Gelen Mutluluk

By on 29 Aralık 2016

Adana’da bir dönem Yeşilçam filmlerine konu olan pamuk ağalarının klasik otomobilleri, şimdilerde evlenecek olan çiftlerin en mutlu günlerinde ya gelin arabası oluyor ya dış çekimlerde süslenip başrole geçiyor. Döneme damgasını vuran Chevrolet, Pontiac, Ford, Mercedes, Chrysler, Pleymut, Desoto, Olds Mobil ve Morris marka otomobiller Adana sokaklarında gelin ve damatlarla birlikte yol alıyor.

ŞEHRİN EN GÜZEL YERİNE
Düğün töreni öncesi Seyhan Nehri kıyısındaki manzaraları fon yapıp, klasik otomobillerin yanında objektiflere poz veren çiftler, en mutlu günlerini ölümsüzleştiriyor. Gelin arabası olarak süslenen klasik otomobillere kurulan gelin ve damatlar, Yeşilçam filmlerinin klasikleşen şarkılarını dinleyerek, gezintilerini daha keyifli hale dönüştürüyor.

TEKERLEKLİ SEVGİLİ
En yaşlısı 1929, en genci 1966 model olan, bir çoğu üzeri açık olan klasik otomobillerin sahipleri, ‘tekerlekli sevgili’lerini bir günlüğüne gelin arabası olarak 750 ile 2 bin 500 lira arasında ücretlerle kiralıyor. ‘Adana Klasik Otomobil Dostları’ adıyla sosyal medyada grup oluşturan Kadir Acarlar, nostaljik arabaların artık Adana’nın her köşesinde göründüğünü söyledi.
sabah.com.tr

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir