NISSAN’IN KONSEPTE DAVETİ “INVITATION”…

By on 09 Şubat 2012

Nissan, yeni konsept modeli Invitation’u Cenevre Fuarı’nda görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Teknolojik yenilikçiliğin altını çizdiği bu dinamik yeni konsept Nissan’ın B-segmentindeki yeni nesil ürününü karakterize ediyor

INVITATION adını taşıyan bu yeni dinamik konsept Cenevre Uluslararası Motor Show’da 08 – 18 Mart 2012 tarihleri arasında ilk kez tanıtılacak. Avrupa’da 2013’ten itibaren lansmanı yapılacak olan bu yeni modelde bazı yenilikçi ve heyecan verici unsurlar fuar ziyaretçilerine ve basına sunulacak. Teknolojik yenilikçiliğin altını çizdiği bu dinamik yeni konsept Nissan’ın B-segmentindeki yeni nesil ürününü karakterize ediyor.

Nissan Invitation, enerjik dış görünümü, ince tasarlanmış iç mekanı, ileri güvenlik özellikleri sınıfında lider emisyon, yakıt tasarrufu ve dinamik performans özellikleriyle otomobil satın alacaklara Nissan’ın yenilikçi ve heyecan verici ruhunu gösteren modellerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Tasarımın dinamizmi

Invitation otomobil pazarına taze bir tasarım, yenilikçi ve heyecan verici bir soluk getiren enerjik bir tasarıma sahip.  Siluetin temiz akışkan hali aracın dinamik potansiyeline işaret ederken konseptte aerodinamik ön plana çıkıyor. 

“Squash Çizgisi” olarak adlandırılan, aracın yan tarafında kendini diğerlerinden ayırt eden karakteristik çizgiler Invitation’un profiline güçlü bir dinamizm katıyor. Belirgin bir şekilde ortaya çıkan ön ve arka tasarım Invitation’a güvenli bir karakter sağlıyor.

Invitation’un içinde insanın ruhunu yenileyen açık kabin özelliği, pratiklikle modernliği karşılaştırırken etkileyici kalite ve teknolojik özelliklerle harmanlıyor.

Nissan Ürün Stratejisi ve Ürün Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı François Bancon konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Bu konsepte verdiğimiz ad başka söze gerek bırakmıyor. Bu kompakt aracın anahtar özelliği davetkârlığı. Çekici dış tasarımıyla cömert olduğu kadar rahat iç mekânıyla bu araç davetkâr bir özellik taşıyor, ayrıca  bütün kompakt boyutlarıyla zekice harmanlanmış olan bu araç Nissan’ın kompakt hatchback segmentindeki tüm müşterilerine daveti.”

Sınıfında lider performans ve verimlilik

Nissan Invitation, ileri motor teknolojisiyle ve aerodinamik açıdan verimli gövdesiyle sınıfında lider konumunda.

Nissan en iyi modeli için ultra-düşük düzeyde 100g/km altında CO2 emisyon hedefleri koyarken, Nissan’ın bütün versiyonlarının Pure Drive ( düşük emisyon değerinin simgelendiği )  amblemini taşıyabilecek olmasını amaçlıyor. Kıvrak tutuş ve sürüş dinamikleriyle Invitation’ın segmentindeki diğer araçlarla rekabet edebilmesini sağlıyor.

İleri güvenlik teknolojisi

Inivitation, Konsept B-segmentinde görünümüyle, eğlenceli sürüş ve düşük yakıt sarfiyatıyla bir otomobilden beklenilenin daha fazlasını sunuyor. Invitation, güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için şimdiye kadar görülen en ileri teknolojik özellikleri de barındırıyor.

Bu özelikler arasında Nissan’ın Çevre Görüş Sistemi  (AVM) güvenlik teknolojisi de yer alıyor. B-segmentindeki bir araçta ilk kez kullanılan Çevre Görüş sistemi (AVM) sayesinde park stresi en aza iniyor. Bu teknolojiye ek olarak Invitation da yer alan Nissan’ın Güvenlik Kalkanı Teknolojileri sürüş çevresiyle etkileşim haline geçerek sürücüyü otomobilin çevresinde olup bitenlerden haberdar ediyor. 

 

 

 

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir