Nissan Qashqai 2014’ün En Güvenli Kompakt Aile Otomobili Seçildi

By on 16 Ocak 2015

Nissan Qashqai, bağımsız test organizasyonu Euro NCAP tarafından en güvenli kompakt aile otomobili seçildi. Qashqai, özellikle çocuk ve yetişkin koruma testlerinde olağanüstü performansıyla ödüllendirildi.

Ödüllü Crossover Nissan Qashqai, bağımsız test organizasyonu Euro NCAP tarafından yapılan güvenlik testleri sonucunda rakiplerini geride bırakarak ”En Güvenli Kompakt Aile Otomobili” seçildi. Nissan’ın övgüye değer bu son başarısı, 2014 yılında X-Trail ve Pulsar için alınan Euro NCAP ödülü ile birlikte güvenilir üretici marka kimliğini daha da güçlendirdi.

Maksimum Koruma İçin En Yüksek Puan

Önden çarpma testinde Qashqai’nin yolcu kabini, sağlam yapısını korudu. Darbe sonrasında sürücü yerindeki cansız manken incelendiğinde ise sürücü ve ön yolcunun hem diz hem de uyluk bölgesinin zarar görmediği görüldü. Qashqai, yandan çarpma testinde de vücudun her kısmını çok iyi koruduğu için bu bölümden maksimum puan aldı.

Qashqai, çocuklar ve bebekler için de ileri düzeyde koruma sunuyor. Dinamik testlerde kullanılan çocuk mankenlerin test sonuçlarından gelen veriler değerlendirildiğinde, çocukların zarar görmediği ortaya çıkıyor. Böylelikle Qashqai, çocuklar için güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Yolcu ve çocuk güvenliğini en tepe noktada tutan Qashqai, yayalar için de koruma sağlamayı unutmuyor. Yayaya çarpma durumunda mümkün olan en az hasarı vermeye yönelik tasarlanan ön tamponuyla, maksimum puan aldı.

Yeni_Nissan_Qashqai_ic_4En Başından Tasarlanmış Güvenlik

Qashqai’nin güçlü Euro NCAP performansının ana faktörünü gelişmiş güvenlik teknolojileri ağı oluşturuyor. Yenilikçi “Nissan Güvenlik Kalkanı” içerisindeki elektronik sistemler hem sürücüye hem de yolculara yüksek pasif güvenlik seviyesini sağlıyor.

Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem, Yorgunluk Algılama Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Otomatik Uzun Far Asistan ve Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Qashqai’nin sunduğu Güvenlik Kalkanı teknolojilerinden bazıları. Nissan Güvenlik Kalkanı aynı zamanda, Çevre Görüş Sistemi teknolojisi sayesinde Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Hareketli Nesne Algılama Sistemi’ni mümkün ve ulaşılabilir kılmaktadır.

Başarı Öyküsü Devam Ediyor…

Tasarım ve mühendislik aşamalarıyla birlikte üretimi de İngiltere’de gerçekleştirilen Nissan Qashqai; teknoloji, güvenlik, kullanışlılık ve verimlilik konularında bir bütün olarak rakipsiz olmayı sürdürüyor. Euro NCAP testinde Qashqai’nin elde ettiği sonuç, Nissan ve Qashqai’nin süregelen başarı hikayesinin son adımını oluşturuyor. Nissan’ın İngiltere, Sunderland’te bulunan ve üretim performansıyla rekor kıran fabrikasında üretilmeye başlanan Qashqai ile birlikte her 61 saniyede banttan yeni bir Qashqai iniyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir