Nissan 2017’yi Rekor Satışla Tamamladı

By on 05 Ocak 2018

Son iki yılda pazar payını istikrarlı bir şekilde artıran NISSAN Türkiye, 2017 yılını yeni rekorlarla kapattı. 2017 yılında 34 bin 822 adet satış ve %3,64 pazar payı elde eden NISSAN Türkiye, 25. yılına da hızlı bir başlangıç yapmış oldu. Sonuçlarla ilgili değerlendirmede bulunan NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan ÖZKÖK, “2017 yılında otomotiv sektöründeki daralmaya rağmen NISSAN Türkiye olarak istikrarlı büyümemize devam ettik; %8,6 oranında büyüme yakaladık ve pazar payımızı %3,64 seviyesine getirdik. 2014 yılında 20 bin adet civarında olan satış rakamlarımızı, her geçen yıl üzerine koyarak artırdık.

2017 yılında toplamda 34 bin 822 adetlik satışla ve %3,64’lük pazar payıyla rekor kırdık. Bu da üç sene içerisinde %70’lik bir büyümeyi gösteriyor. Amacımız, teknoloji uzmanlığımız ve heyecanımızla 2018 yılında da heyecan mühendisliğine devam etmek ve istikrarlı büyümemizi sürdürmek” dedi.

Türkiye’de altı modelle faaliyetlerine devam ettiklerini belirten ÖZKÖK, “Pazarda iddialı modellerimizle tüketicilere ulaşıyoruz; Türkiye’nin tartışmasız SUV lideriyiz. C-SUV segmentinde tartışmasız lider olan Qashqai, tüm dünyada en çok satan SUV modeli X-Trail, segmentinin önde gelen aracı Navara, şehrin haylazı Juke gibi modellerimizle tüketicilerimizin hayatlarına heyecan katıyoruz. Önümüzdeki yıllar elektrikli araçların, otonom sürüşün daha çok konuşulacağı yıllar olacak. Teknoloji uzmanlığımız ile geleceğin otomotiv teknolojisine ve sürüşüne odaklandık. NISSAN Intelligent Mobility vizyonumuzla, geleceğin araçları için aralıksız çalışıyoruz” dedi.

NISSAN Türkiye’nin İstikrarlı Büyümesi Devam Edecek

2018 yılında otomotiv sektörünün üretim ve ihracata odaklanacağını belirten ÖZKÖK, iç pazarın da bir o kadar önemli olduğunu belirterek, “İç pazarda 2018 yılında 950 bin – 1 milyon aralığında toplam pazar öngörümüz var. NISSAN Türkiye açısından 2018 yılının yine geçmiş yılların üzerinde performans göstereceğimiz bir yıl olmasını hedefliyoruz. 2018 yılında önceliklerimiz 10 yıldır SUV segmentinde sürdürdüğümüz liderliğimizi devam ettirmek ve pazar payımızı üst seviyede tutmak olacak. NISSAN Intelligent Mobility vizyonunu ve heyecanını öne çıkartacağımız 2018’de de müşterilerimize yüksek teknolojiye sahip ürünlerimizi, en iyi şartlarla sunacağız. Ayrıca, UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğu gibi değeri yüksek organizasyonlarda yer alarak daha fazla müşteriye NISSAN heyecanını deneyimleteceğiz” dedi.

Navara’ya 2. Defa En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası Ödülü

2016 Uluslararası En İyi Pick-Up Ödülünün sahibi olan Nissan Navara, ODD tarafından da ikinci defa “Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası” ödülüne layık görüldü.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir