Nico Hülkenberg Renault Sport Formula 1 Takımına Katılıyor

By on 17 Ekim 2016

Renault Sport Formula 1 Takımı, Nico Hülkenberg’in 2017 senesi için takıma katılacağını duyurdu.

29 yaşındaki Nico, ilk yarışına çıktığı 2010’dan beri 111 Formula 1 Grand Prix yarışında yer aldı. Nico’nun motor sporları özgeçmişine ilk sezonundaki Formula 1 pole pozisyonunu, ilk denemesinde GP2 Series’i zaferi ve ilk Le Mans 24 Saat yarışında elde ettiği birincilik de dâhil. Hâlihazırda Force India için yarışan Nico daha önce de Formula 1’de Williams ve Sauber için yarıştı.

Jérôme Stoll, Renault Sport Racing Başkanı:

“2017 senesi Renault Grubu’nun Formula 1’e üretici olarak geri dönüşünün ikinci sezonu ve dolayısıyla da maceramızın bir sonraki adımı olacak. Bu sezon gelecekte elde edeceğimiz başarıların temelini kurma çalışmalarıyla geçti. Bir sonraki adımda podyumlara halen aç olan deneyimli bir sürücüye ihtiyacımız vardı. Nico Hülkenberg bu rolü kusursuz biçimde yerine getiriyor ve elde etmek istediklerimizi mükemmel biçimde tamamlıyor. Kendisi son derece yetenekli ve motive bir sürücü. Nico sayesinde yürüttüğümüz yoğun çalışmaları başarıyla harmanlayacağız ve 2017 ile sonrasında bunu daha da iyi seviyelere taşıyacağız. Nico’yu 2017 yılında yeni otomobilimizde görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Nico Hülkenberg:

“2017 senesi için Renault Sport Formula 1 Takımı’na katılacağım için çok mutluyum. Renault, motor sporları dünyasında akıllara inanılmaz hatıralar getiren büyük bir oyuncu olmuştur: Renault’daki görevi esnasında Michael Schumacher, Almanya’yı sadece bir F1 ülkesi haline getirmekle kalmadı aynı zamanda benim içimdeki yarış tutkusunu alevlendirdi. Renault ailesinin bir parçası olarak otomobili daha da geliştirmek ve yepyeni başarı hikâyeleri yazmak istiyorum.

Bir üretici takımı için çalışmayı her zaman hayal etmişimdir. F1’in yeni yönetmelikleri oyunu değiştirecek ve takımımıza iyi bir fırsat sunacak. Renault önümüzdeki yıllarda herkese meydan okuyan bir takım haline gelecek; bu da benim yarışlara bakış açıma tamamen uyuyor. Bu ailenin bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.

Bu yılın kalan yarışları için Force India adına markalar şampiyonasında dördüncülüğe erişmek amacıyla elimden gelenin en iyisini yapacağım. Böylesi bir durum Force India takımının tamamı için büyük bir başarı sayılacak. Üstelik bu hem tarihlerinin en büyük başarısı hem de benim için orada geçirdiğim büyüleyici günler için müthiş bir son olacak. Force India’nın bu yeni fırsatı değerlendirme şansını bana vermesinden dolayı minnettarım.”

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir