Murat Bostancı, “Şampiyon Fiesta R5”le Start Alıyor

By on 28 Ekim 2016

Castrol Ford Team Türkiye, ERC3 sınıfında takımlar şampiyonu olarak kapattığı Avrupa Ralli Şampiyonası’nın hemen ardından 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7’nci ve son yarışı olan Hitit Rallisi için start alıyor. 28 – 29 Ekim tarihlerinde Çorum’da düzenlenecek olan Hitit Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye için farklı bir önem daha taşıyor. Takımın başarılı pilotları Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi önümüzdeki sezon ülkemizi Avrupa Ralli Şampiyonası’nda temsil edecekleri takımın yeni aracı Ford Fiesta R5’i ilk kez Hitit Rallisi’nin toprak parkurlarında test edecek. 1.6 Ecoboost turbo motoru, 300 HP’ye yakın gücü ve 5 ileri şanzımanı bulunan dört çeker Fiesta R5, geride bıraktığımız iki sezonda Ford’un Avrupa Ralli Şampiyonası’nda şampiyon olduğu otomobil olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye’de aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonu zaferlerle tamamlamasının ardından bu kez 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takımlar şampiyonluğuyla bitirmeye hazırlanıyor. Sezonun son yarışı olan Hitit Rallisi öncesi takımlar şampiyonluğunda 128,4 puanla ilk sırada yer alan Castrol Ford Team Türkiye, Çorum’daki mücadelede farklı bir heyecan daha yaşayacak. Takımın başarılı pilotları Murat Bostancı ve Onur Vatansever ikilisi yeni araçları Ford Fiesta R5’i Hitit Rallisi’nde test edecek. Gelecek sezon Avrupa’da yeni zaferlere Fiesta R5 ile koşacak Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi, 2017 Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ilk testini gerçekleştirirken, 4 çeker özelliğe sahip aracın toprak parkurlarındaki performansını detaylı şekilde deneyimlemiş olacak. Ford’un son iki sezondur Avrupa Ralli Şampiyonası’nda şampiyon olduğu araç olma özelliğini de taşıyan Fiesta R5, 1.6 Ecoboost turbo motor, 300 HP güç ve 5 ileri şanzımanıyla tam donanımlı bir ralli otomobili olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Castrol Ford Team  Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, geride kalan sezonda önceliklerinin Avrupa parkurlarında daha çok tecrübe edinmek  olduğunu söyledi. 2016 Avrupa Ralli Şampiyonası’nda önemli parkurları başarıyla bitirmelerinin yanında ERC3 sınıfında takımlar şampiyonu olduklarını da hatırlatan Serdar Bostancı, “ERC3 takımlar şampiyonluğumuzun yanı sıra Onur Vatansever’in co-pilotlar sınıfında şampiyon olması bizleri oldukça sevindirdi. Şimdi 2017 yılı için hazırlıklarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Hitit Rallisi’nin toprak parkurlarında yeni aracımız Ford Fiesta R5’i ilk kez test edeceğiz. Aslında buna 2017 Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ilk testi diyebiliriz. Bu yarış Murat Bostancı’nın araca alışması için oldukça önemli. Avrupa’da hedefimiz büyük, yolumuz ise uzun. Basamakları teker teker çıkıp yeni zaferler için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir