Motor Show’da Yeni Ürünlerini Sergiliyor

By on 13 Mart 2012

Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve en büyük orijinal ekipman lastik tedarikçisi Continental, otomotiv sanayisinin Avrupa’daki ilk ve en önemli fuarı Cenevre Motor Show’da bu sene üç yeni binek lastiğini tanıttı.  Bunlar arasında Küçük aile arabasından orta ve lüks segmente kadar 26  ebatta, yaz lastiği olan ContiPremium Contact5 ve kış lastiği TS 850  ile elektrikli araçlar için dünyanın ilk kış lastiği olan Conti.eContactWinter bulunuyor.

ContiPremium Contact5

Continental’in geliştiştirdiği yeni yaz lastiği ContiPremiumContact 5; düşük yuvarlanma direnci, uzun yol ömrü, ıslak ve kuru zeminlerdeki kısa fren mesafesi ve mükemmel yol tutuşuyla tüm beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

14 – 17 inç arası jantlar için 26 farklı seçenekte üretilen ve küçük otomobillerden lüks araçlara kadar geniş bir skalada kullanılabilecek yeni ContiPremiumContact 5, bir önceki modeline göre ıslak zeminde yüzde 15 daha düşük fren mesafesi, yüzde 8 daha az devir direnci, yüzde 12 daha uzun yol ömrü ve yüzde 5 daha fazla sürüş konforu sunuyor.

ContiWinterContact TS 850

Yeni ContiWinterContact TS 850’nin dikey sırt deseni buzlu ve kar kaplı yollarda maksimum kavrama sunuyor. Sırtın her iki tarafındaki hafif açılandırılmış blok kenarları karda iyi kavrama sağlarken lastiğin merkezindeki keskin açılandırılmış bloklar buzda sağlam tutunma sağlıyor.

ContiWinterContact TS 850’nin artırılmış kenar sayısı lastiğin buz üzerinde oluşan mikroskopik incelikteki sıvı tabakasını daha iyi yarmasını sağlıyor. Blok yerleşimi kalkış ve fren esnasında yüzde on daha fazla keskin kenar sunarken virajlarda manevra esnasında yaklaşık yüzde yirmi daha fazla sunuyor.

Conti.eContact Winter

Continental’in elektrikli araçların ve hibrid arabaların özel gereksinimleri icin tasarladığı  Conti.eContact serisi yeni nesil lastikler elektrikli araçların kullanım alanını genişletmek ve hibrid araçların elektrikli modda daha uzun calışması amacıyla geliştirildi. Continental’in 2013 sonbaharında piyasaya çıkartmayı planladığı Conti.eContact Winter modeli de oldukca düşük yuvarlanma direnci ve yüksek güvenlik standartlarıyla dikkat çekiyor. Sıradan bir lastiğe göre yüzde 30 daha düşük yuvarlanma direnci sunacak olan Conti.eContact Winter ıslak zeminde mükemmel frenleme imkanı sunuyor. Conti.eContact Winter ilk olarak  195/55 R 20 boyutunda piyasaya sunulacak.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir