Morgan Efsanesi Türkiye’de

By on 20 Haziran 2017

Lüks ve klasik araba meraklılarının yakından bildiği, el yapımı otomobil üreten İngiliz markası Morgan, Türkiye’ye geldi. Markanın Türkiye lansmanı, Morgan’ınilk modeli olan ve 1909’da üretilen efsane Morgan 3 Wheeler ile gerçekleşti.

El yapımı ürettiği otomobiller ve nevi şahsına münhasır üç tekerlekli 3 Wheeler modeli ile dünya lüks araçpazarının İngiliz temsilcisi olan Morgan, Türkiye’de satılmaya başlandı. 1909 yılında Henry Frederick Stanley Morgan tarafından kurulan, lüks ve klasik otomobil markası, kuruluşunun 107.yılında Türkiye’de ilk kez otomobil ve motosiklet meraklıları ile buluşuyor. Marka, Türkiye’de Tunç Lokmanhekim’in kurucusu olduğu Klasik Garaj tarafından temsil edilecek.

Yılda toplam 1300 aracı el yapımıyla ve özenle üreten markanın; efsanevi modeli Morgan 3 Wheeler ve diğer Morgan modelleri Türkiye’de satışta olacak. Markanın Türkiye lansmanında tanıtılan, 1909’dan bu yana tasarım çizgisini koruyan Morgan 3 Wheeler özelsipariş ile hazırlanacak. Morgan 3 Wheeler’ın klasik benzin motorlu modelinin Türk otomobil ve motosiklet severlere anahtar teslim maliyeti yaklaşık 85 bin pound olacak.Sadece 525 kilogram ağırlığı ile Morgan 3 Wheeler’ın 21. yüzyıl versiyonu, yaklaşık 140 Newton metrelik torkla motor ve düşük devirlerle maksimum güç üretiyor.

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir