MONAKO’DAN MUTLU HABERLER GELDİ!

By on 21 Mayıs 2012

Monako’da büyük ilgi ile karşılanan ekibimiz 11 Mayıs Cuma günü ilk antrenmanına çıktı. Pilotumuz Cengiz Artam öncelikle çok zor olan Monaco Grand Prix pistini tanıma turları attı ve kayıtlı 26 Formula 1 aracın arasında 16. en iyi zamanı yaptı.

Cuma günü yarışta kullanılacak yeni slıcksler ile sıralama turuna çıkan Cengiz Artam, üzücü bir şekilde takım arkadaşı ile  start düzlüğünde temas yaşaması üzerine  hasar gören takım arkadaşının aracı March 701-2  pistten dışarı alınması için kırmızı bayrak nedeni ile  antrenman durdurulunca, pazar günkü yarışa  gridde 8. sıradan başlamak zorunda kaldı.

Pazar günü ekibimiz sıcak ve neşeli çalışmaları seyirciler ve yabancı basın tarafından yakından takıp edildi ve beğeni ile karşılandı.

Çok başarılı bir start alan Formula 1 pilotumuz yaşanan karamboldan becerikli bir şekilde kurtularak ilk turu 12. sıraya çıkarak geçti. Bariyerlerle çevrili son derece dar olan dünyanın en sevilen pistlerinden Monaco Grand Prix F1 pistinde her tur hızlanarak özellikle frenajlarda rakiplerini geçerek 8. sıraya kadar çıkma başarısı gösterdi.

2012 Monaco Historic Formula 1 yarışını 9. sırada tamamlayan ilk Türk Formula 1 pilotumuz Cengiz Artam, ayrıca Viareggio Kulübü’nden bir şilt alarak tarihe geçmiş oldu.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir