Mitsubishi Motors’un Yeni Kompakt Sedan Aracı Attrage Türkiye’de!

By on 24 Haziran 2014

Farklı tasarımı, üstün yakıt ekonomisi, geniş iç hacim ve konforlu sürüşü bir arada sunan Mitsubishi Motors’un yeni kompakt sedan otomobili Attrage Türkiye’de satışa çıktı.

İlk kez 2013 yılı Shangai Motorshow’da Konsept G4 olarak tanıtılan Mitsubishi Attrage’ın Türkiye satışlarına Haziran ayında başlandı. Mitsubishi Attrage 1.2 L DOHC MIVEC motor ile donatıldı. 80 PS maksimum güç ve 106 Nm torka sahip Attrage’ın MT ve CVT şanzıman seçenekleri bulunuyor.  930 kg ağırlığı ile sınıfının en hafif gövdesine sahip Yeni Attrage, 4,8 metre dönüş yarıçapı ile de şehir içi kullanımda büyük kolaylık sağlıyor. 0,29’luk son derece düşük hava sürtünme kat sayısına sahip Attrage 113 g/km karbon salımına ve 100 km’de sadece 4,9 litre gibi iddialı ortalama yakıt tüketimine sahip. Ayrıca ana bilgi ekranında bulunan ECO göstergesi sayesinde sürücüye daha ekonomik sürüş sağlıyor.

Attrage1Yeni Mitsubishi Attrage, üstün güvenlik özellikleri ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. RISE gövde yapısına sahip Attrage; ASTC (Aktif denge ve çekiş kontrol sistemi), 6 adet SRS hava yastığı, HSA (Yokuş kalkış destek-sadece CVT modellerde), ABS, EBD, BA ve ESS gibi üstün güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor. Anahtarsız çalıştırma sistemine sahip Yeni Mitsubishi Attrage 450 litre bagaj hacmiyle beklentilerin üzerinde alan sunuyor.

Türkiye’de “Intense” donanım paketi ile satışa çıkan Yeni Mitsubishi Attrage, dijital göstergeli tam otomatik klima, far sensörü, yağmur sensörü, torpido içinde USB bağlantısı, AUX girişli CD/MP3çalarlı radyo, otomatik arka camlar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, gecikmeli sönen iç aydınlatma, gümüş renkli iç açma kolları, ön ve arkada yükseklik ayarlı kafalıklar, 15″ alüminyum alaşımlı jantlar, UV azaltıcı karartılmış arka camlar, tampon üzerinde gündüz ve sis farları, gövde rengi elektrikli dikiz aynaları ve gövde rengi kapı kolları ile donatıldı.

AttrageYeni Mitsubishi Attrage’in tavsiye edilen perakende satış fiyatı;

1.2 MT INTENSE                               43,900 TL

1.2 CVT INTENSE                              46,900 TL olarak açıklandı.

 

About Hakan Alkan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir